📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Na tele máme väčšinou vestu alebo iné vybavenie. Kam teda s ďalším vybavením? Ideálne umiestnenie je na stehne. Lenže také umiestnenie si zaslúži aj poriadne popruhy a zabezpečenie, inak stratíme komfort a istotu.

Aj taktické vesty a nosiče plátov majú svoje limity. Nemôžeme na nich jednoducho navešať všetko, čo chceme - raz to miesto dôjde. Za týchto okolností je potrebné uchýliť sa niekam inam. Na časť tela, ktorá môže tiež niesť vybavenie a je dobre prístupná. Niekto by mohol namietnuť, že takéto vybavenie môže čakať v batohu alebo v taške. Áno, to môže, ale nie za predpokladu, že ho budeme aktívne používať počas akcie. Kam teda so zvyškom vecí? Aktívne použiteľné zostávajú stehná, na ktoré sa dá umiestniť takzvaná stehenná platforma.

Stehenná čo?

Stehenná platforma je forma vybavenia, ktorá sa upína na stehno. Je vyrobená z kvalitných materiálov, akým je napríklad Nylon a jeho formy - 1050D, 600D a podobné. Lacnejšie varianty sú vyrobené z polyesteru, ktorý je síce tiež odolný, ale neponúka také výhody ako nylon. Platformy sa skladajú z troch základných častí. Hlavnej časti, ktoré fungujú ako priestor pre vybavenie, upínacej časti a fixačnej časti. Platforma sa upína k opasku pomocou prievlaku, na ktorého dĺžke je umiestnená rýchlospona. Prítomnosť rýchlospony je veľmi dôležitá. V prípade, kedy budeme chcieť zložiť vybavenie a nechať si na sebe opasok, jednoducho odopneme sponu a platformu zložíme. Nemusíme ju zdĺhavo dávať dole aj z opasku. Veľmi dôležitá je fixácia na nohe. Tá je zabezpečovaná jedným, dvoma, ale aj tromi popruhmi, ktoré sa dajú dĺžkovo nastaviť. Tieto popruhy majú na spodnej strane protišmykový povrch vo forme gumy alebo podobných materiálov. Rovnako tak môžu byť popruhy elastické, ale to záleží skôr na tom, čo preferujeme.

Sumku alebo puzdro?

Keď na platforme nič nie je, tak ako nám to pomôže? Práve ten fakt, že na platforme v základe nič nie je, nám pomáha. Ono tam totiž niečo je, modulárny systém typu Molle/Pallsalebo s nimi kompatibilný. Ako určite vieme, na tieto modulárne nosné systémy sa dá prirábať ďalšie vybavenie. Je už jedno, či budeme chcieť mať na stehne vrecko na plynovú masku alebo ďalšie sumky na zásobníky, keby ich bolo snáď už tak málo. Kde také vrecká nájdeme? Stačí sa pozrieť do sekcie Puzdrá a Vrecká. Ďalej sa zameriame na vybavenie, ktoré sa upína pomocou modulárnych systémov a vybrať si to, čo budeme potrebovať. Potom jednoducho vrecko pripneme, pripevníme platformu k opasku a stehnu a je vyhraté. Môžeme vyraziť do akcie s perfektne prístupným vybavením na stehnách a s myšlienkou, že sme nič nezanedbali.

Čo kúpiť, aby som nebol sklamaný

Výber má rovnako tak všeobecné pravidlá, ako tie subjektívne. Všeobecne sa stačí riadiť pravidlami z druhej sekcie tohto článku. Dajme si pozor na materiál a vizuálnu formu. Všetko by malo byť pekne zašité, nikde by nemali pozerať nite ani kusy látky. Materiál musí byť pevný a dobre spracovaný. Upínací popruh musí mať nejakú formu rozdelenia, napríklad rýchlosponu. Fixačný systém musí byť buď elastický alebo mať vnútornú nesmekavú úpravu. V prvom rade nám musí sedieť. Nesmie sa kĺzať po nohe ani hore, ani dole a ani do strán. Skrátka musí byť tam, kam ho pripneme. Keď bude cestovať, môže nás to rozrušovať a my urobíme nejakú chybu. Vyberajme rozvážne, aj tak malá súčasť je dôležitá.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Materiál