📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Možnosť napiť sa z kde akej kaluže pre nás bola vždy takmer nemožná. S prítomnosťou vodného filtra túto možnosť síce máme, ale treba si dobre zvoliť. Predovšetkým sa zamyslieť nad počtom použitia a efektivite.

Dodržiavanie hydratácie je veľmi dôležité. No ale čo pri takých expedíciách? Máme so sebou ťahať desiatky litrov vody? Táto otázka už trápila mnoho ľudí pred nami. Nemôžeme skrátka piť vodu kde z akého potoku alebo rybníku. To zaváňa minimálne črevným ochorením. Preto so sebou musíme nosiť malú pomôcku s názvom Vodný filter. Čo to je a ako všetko funguje? Čítajme ďalej.

Už nikdy viac!

Vodné filtre začínali ako zložité zariadenia, ktoré si človek urobil sám. Stačila k tomu trocha kreativity, piesok, popol, hlina a tiež šťastie. Takto sa všetko navrstvilo na seba a voda sa tým preliala. Najväčšie nečistoty vrátane parazitov sa s trochou šťastia zachytili vo vrstvách a my sme sa mohli v pokoji napiť. Lenže baktérie stále zostali. Voda sa ďalej musela prevariť - vidíme, ako sa celý proces komplikuje? Aby sme všetko mohli urýchliť a dostať sa tak skôr k tak potrebným tekutinám, vznikli vodné filtre. Celkom rozdeľujeme filtre na tlakové a gravitačné. Ďalej sa líši podľa druhu filtra a jeho životnosti. To znamená, že môžeme pokojne vypiť vodu z kaluže? Áno, viac menej môžeme. Pre našu istotu by sme ju mali prevariť, ale ak ide o núdzovú situáciu - smelo do toho. Filtre môžu byť v podobe vaku, fľaše alebo samotného pítka. Záleží na nás, čo si zvolíme.

Údržba - polovica šťastia

Je jasné, že filtre budú potrebovať občasnú údržbu. Stačí je väčšinou preliať opačným smerom čistou vodou, k tomu však musí byť prispôsobené. Niektoré filtre vyžadujú výmenu samotného filtra, ktorý má obmedzenú životnosť na určitý počet litrov. Rovnako tak sa nám môže stať, že omylom stratíme nejakú súčiastku alebo náustok. Tak ako tak sa hodí kategória pre údržbu vodných filtrov.

Čo tu nájdeme?

Táto kategória je zameraná na vodné filtre a ich údržbu. Nájdeme tu teda všetko, čo by sme očakávali. Stačí si vybrať druh filtra, zistiť jeho životnosť a poprípade si doobjednať rovno ďalší vnútorný filter. Tak si zabezpečíme dlhý prísun pitnej vody.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
označenie
Cena
Farba
Značka
Výkon
l / min l / min
Hmotnosť (kg)
kg kg
Typ