📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Tričko je najnošenejšou vrchnou vrstvou, ktorú poznáme. Môže byť s dlhým rukávom, s krátkym, s potlačou alebo bez. Nie vždy sa však nutne musí hodiť pre našu situáciu, preto by sme mali vybrať dobre.

Najčastejšou pokrývkou hornej časti tela je nepochybne tričko. Aj keď nosíme bundu alebo mikinu, takmer vždy pod ňou máme tričko. Prvé zmienky o triku, tak ako ho poznáme dnes, sú z obdobia Americko-španielskej vojny, kedy si ho obliekali americkí námorníci. Populárnym sa stalo až po druhej svetovej vojne, kedy spolu so spodkom uniformy ho nosili vojnoví veteráni v Spojených Štátoch. Naozajstný BOOM nastal až po päťdesiatych rokoch, kedy ho začali používať vo filmoch. Od tej doby ubehlo veľa rokov, čo sa odrazilo aj na konštrukcii a forme tričiek. Ľahko ich môžeme používať v najrôznejších situáciách, budú nám spoločníkmi v zime aj v lete, len si správne vybrať.

Dlhé, krátke, na telo i voľne

Podobne, ako tomu je u ostatných častí oblečení, majú aj tričká rôzne štýly a strihy. Kategoricky by sme ich mohli rozdeliť na tričká s dlhým a tričká s krátkym rukávom. Ich použitie alebo aj výber záleží na nás. Ďalej by sme mohli tričká deliť na tričká na von, do akcie, funkčné a tak ďalej. Vďaka faktu, že sa jedná o najrozšírenejšiu formu vrchnej časti oblečenia, si môžeme vyberať a byť trochu puntičkársky. A je z čoho vyberať? Variant, potlačí a farieb je veľa. Rovnako tak aj strihov. Môžeme si kúpiť tričko na telo - dobre odvádza pot a je skvelé, keď chceme zostať v teple. Alebo si vyberieme voľné tričko, ktoré sa lepšie hodí do spoločnosti. Zvolíme si pekný motív a budeme sa cítiť dobre

Pozor, modernizácia prichádza

Prvé tričká sa robili len z bavlny. Bavlna je pre tento druh použitia úplne skvelá voľba. Prirodzene vetrá, je tvárna, dobre sa perie a skrýva obrovské možnosti vo farbách a strihu. Po vynájdeniu umelých vlákien sa začala bavlna kombinovať aj s polyesterom. Táto kombinácia je nám dnes tiež známa. Viac mene sa jedná o tričká, ktoré sú trochu elastické (kombinácia s elastanom) alebo odolnejšie. Skrátka majú už účel. V neposlednom rade sa stretneme s takzvanými termotričkami, ktoré momentálne dobývajú svet. Majú čím dobývať? Čo na nich vlastne ľudí vidí? Odpoveď je prostá - možnosti.

Moderné vlákna = budúcnosť

Vďaka použitiu moderných vlákien môžeme tričká pretvoriť na niečo iné, než len na časť oblečenia. Môžeme ich chabé funkcie rozšíriť o možnosti, ktoré z nich urobia senzáciu. Funkčné prádlo má svoj údel. Stretneme sa s termoprádlom na zimu. Jeho hlavnou schopnosťou je termoregulácia. Skvele hreje a odvádza pot, čo oceníme pri zvýšenej aktivite. Na leto sa hodia tričká, ktoré budú vetrať, odvádzať pot a mať antibakteriálne účinky. S bavlnou to bolo nemožné, s modernými vláknami je to hračka. Už vidíme tie rozdiely? Tie možnosti? Dôvody, prečo stále viac ľudí lační po týchto produktoch. Funkčné prádlo je naša budúcnosť. Je neoceniteľné, čo spoznáme, keď ho začneme používať.

Hlavne vybrať správne

Pri klasických tričkách nie je až taký problém s výberom. Stačí si zvoliť veľkosť a väčšinou sa trafíme. Pekný motív a príjemná látka sú hlavné kritériá. U termoprádla sa viac pozornosti kladie práve veľkosti. Musí byť totiž na telo, aby čo najlepšie fungovalo. Ale zároveň nesmie byť jeho prítomnosť nepríjemná. Vzor a farba sú teda až ďalšími aspektmi výberu. Hlavne si zvoľme správne tričko podľa toho, na čo ho budeme chcieť a čo od neho čakáme. Jedine tak budeme maximálne spokojní.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál
Štát