📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Strelecké tašky nám umožňujú všetko si pohodlne usporiadať. Takéto streľby vyžadujú veľa vybavenia, ktoré musia byť dobre chránené ako pred pádom, tak vlhkosťou. Efektívne znamená bezpečne.

Koníčky máme rôzne, k nim patrí samozrejme patričné vybavenie, ktoré nám pomáha tieto koníčky prevádzkovať. Keď je našim koníčkom streľba, potrebujeme k nej zbraň, tiež strelivo a ďalšie veci. Pri pohybe po meste alebo ceste na strelnici môžeme mať toto vybavenie nastrkané v batohu alebo v taške. Byť tam môže, to nie je nič nelegálneho, ak sú zbrane uložené podľa zákona. Každopádne nemôže obyčajný batoh poskytnúť dostatok priestoru a prostriedkov pre pohodlný prenos zbrane alebo náš pohyb po strelnici. Ako to vyriešiť?

Efektívne riešenie je tu

Pre takéto prípady boli navrhnuté špeciálne prepravné prostriedky, ktoré sú priamo určené všeobecne pre strelectvo. Adekvátne sa im hovorí - Strelecké tašky. Čo je na nich tak špeciálneho? Napríklad tašky na notebook sú tiež dobre prispôsobené na to, aby dokázali preniesť notebook bezpečne a pohodlne. To isté ponúkajú strelecké tašky u zbraní a doplnkov. Predstavme si tašku s rozdeleným vnútorným priestorom tak, aby sa do neho zmestili ako zbrane samotné, tak aj príslušenstvo k nim. Tašky sú rôznych rozmerov, ale väčšinou kvádrového tvaru so zapínaním hore. Po rozopnutí hlavného zipsu sa dostávame do vnútra tašky, z ktorého dýcha jeho predurčenie.

Pohodlne a podľa zákonov

Vnútri tašky nájdeme niekoľko vreciek s rôznym určením. To sa mení podľa výrobcu, však by sme tu vždy mali nájsť minimálne jedno polstrované vrecko. Na čo? Na naše zbrane predsa. Cena zbraní sa rádovo pohybuje okolo dvadsiatich tisíc za ručnú zbraň, ale táto cena môže byť aj násobne vyššia. Preto potrebujeme priestor, kam dáme zbraň oddelene od ostatného vybavenia a budeme si istí, že je uložená bezpečne. Zároveň taška poskytuje úložný priestor pre zásobníky. Tento priestor býva v prednom vrecku, kde sú špeciálne ušité prievlaky. Zbraň pri prenášaní musí byť vybitá a bez zásobníka v zásobníkovej šachte. Takto hovorí zákon. Vďaka oddeleným vreckám pre zásobníky to už nebude problém. Vnútri niektorých streleckých tašiek nájdeme vyberateľnú priehradku s dvoma madlami. Táto taška v taške predstavuje ozajstnú výhodu pri samotnom pohybe po strelnici. Môžeme v nej mať uložené náboje, slúchadlá a okuliare, skrátka len rozopneme hlavné vrecko a vyberieme túto priehradku, s ktorou môžeme ísť kamkoľvek.

Pozor na ramená a na dážď

Čo by nás mohlo nepríjemne prekvapiť u takej tašky by bola neodolnosť. Toho sa však nemusíme báť, ona odolná byť musí. Musí mať kvalitné spojovacie materiály v podobe YKK zipsov a byť vytvorená z kvalitného materiálu, napríklad nylonu. Uvedomme si, že taška chráni naše zbrane a strelivo, to už je dôvod k výberu kvalitného kúsku. Rovnako tak si musíme dať pozor na spôsob nosenia. Tieto tašky sa prenášajú dvoma spôsobmi. Buď cez rameno, alebo v ruke za madla. Popruh cez rameno musí mať ramenný popruh vždy dostatočne široký a nastaviteľný, aby sa v ňom váha tašky rozložila a my nemali nepríjemné otlaky. Madla musia byť dobre prišité a najlepšie vypolstrované, aby sa nezarezávali do ruky.

Vyberajme podľa zbrane

V tejto kategórii nájdete strelecké tašky v rôznych variantoch. Vyberajme vždy podľa pištole, aby sme boli schopní pištoľ do tašky dať aj so všetkým vybavením. Samozrejme si musíme postrážiť ramenný popruh a kvalitný materiál. V neposlednom rade venujme pozornosť vnútru. Musí mať vypolstrované vrecko a rozloženie ostatných vreciek nám musí vyhovovať.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Objem (l)
l l
Materiál