📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Jarná výbava pre outdoorové aktivity

Po zime sa môžete odľahčiť

Jar je ročné obdobie, kedy sa prebúdza nielen príroda, ale často aj my ľudia. Aj napriek tomu, že sa vžil pojem „jarná únava“, sa nám do žíl vďaka teplejšiemu slnku a predlžujúcim sa dňom vlieva viac energie, ktorú ideálne vybijeme niekde vonku. Preto sa vydávame do prírody a na svoje outdoorové výlety sa musíme náležite pripraviť a vybaviť. Svoje ťažké zimné oblečenie a vybavenie môžeme schovať do skrine a nahradiť ho jarnými modelmi.

Jar znamená rastúce teploty, návrat vtákov z teplých krajín a tiež dlhšie dni – čo znamená, že aj večery už môžeme čiastočne tráviť v prírode. Ostatne vďaka vyšším teplotám môžeme často tráviť vonku aj noci – len sa na to náležite vybaviť. Napríklad vhodným spacákom, žďárákom alebo bivakovacím vakom alebo karimatkou. Aj na jednodňové túry však potrebujeme vhodnú obuv (a príslušenstvo k nej), ktorá už našťastie môže byť ľahšia a priedušnejšia ako tá zimná.

Na jar si rozhodne nezabudnite zohnať aj novú košeľu, nohavice, mikinu alebo bundu, ktorá opäť nemusí mať vlastnosti zimnej, ale rozhodne by nemala prefúknuť. Počasie totiž ešte stále môže byť zradné. Ostatne tento rok sme to už mohli vidieť na februári a marci, ktoré si pomerne prekvapivo čiastočne vymenili role. Na dlhšie výlety si nezabudnite vybrať z našej kategórie potravín na cestu, zbaľte si termosku s čajom a vybavte sa aj riešeniami pre čistenie vody, vďaka ktorým budete môcť lepšie dôverovať aj studničkám, ktoré cestou stretnete.