📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Blúzky chráni vrchnú časť tela, ktorá je najnáchylnejšia k okolitým vplyvom. Nejde však len o správny materiál, ale aj o strih, ktorý tvoria náš komfort. Blúzky môžu tiež patriť do kompletu k nohaviciam, tak si na to dajme pozor

Keď sa pozrieme na vojakov, ktorí sú oblečení v uniforme, čo uvidíme? Nohavice, topánky, čiapku a blúzu. Pod ňou sa nachádza tričko a ďalšie vrstvy, my sme sa však chceli dostať práve k tej blúzke. Blúza je vrchná časť oblečenia v štandardnej uniforme moderného vojaka. Dala by sa prirovnať ku kríženci košele a bundy. Teoreticky je obojím, ale prakticky ani jedným. Ako to, pýtame sa? Blúza má rovnako ako bunda alebo košeľa niekoľko vreciek. Zapína sa uprostred, ale nepôsobí až tak dobre proti dažďu alebo vetru.

Rovnaké a iné

Pokojne by sme mohli povedať, že sú všetky blúzy rovnaké, ale len svojim potenciálom a základnou konštrukciou. Skladajú sa z telového dielu a dvoch dlhých rukávov. Na konci rukávov sa nachádzajú manžety, pomocou ktorých sa dá rukáv stiahnuť alebo naopak povoliť. Rukávy sa dajú za väčšieho tepla vyhrnúť. Blúzky sa zapínajú uprostred buď na gombíky, alebo na zips. Tak ako tak musia byť prekryté légou kvôli únikom tepla. Zapínanie je po celej dĺžke až hore ku krku, kde sa nachádza golier. Takto by sa dala popísať všeobecne blúza. Ďalšie prvky, ako vrecká, farba, strih a podobné, sú záležitosťou armády a výrobcu. Poslednou rovnakou vecou je zameranie. Blúza by sa mala dať použiť za teplejších aj studenších dní.

Armádne s istotou

Uvedomme si, že patrí blúza do uniformy. Dá sa teda predpokladať, že každá armáda vynaložila dostatok peňazí na to, aby bola ich uniforma kvalitná. Môžeme teda kúpiť blúzu originál a byť si istí, že nebudeme ľutovať. Používajú sa materiály, ktoré kombinujú bavlnu a polyester v ideálnom pomere. Vrecká majú rozložené tak, aby vyhovovali použitiu.

Trochu inak, ale lepšie

Okrem armády existuje veľa výrobcov, ktorí vyrábajú svoje uniformy. Robia je ako pre vojakov, tak pre obyčajných civilistov, ktorí chcú od oblečenia trochu viac. Často vyvíjajú uniformy, teda aj blúzy, s pomocou členov špeciálnych jednotiek, ktorí najlepšie vedia, čo potrebujú a čo očakávajú. Tieto uniformy sú síce trochu drahšie ako originály, ale zato dokážu ponúknuť väčší komfort a lepšie spracovanie. Je to aj trochu zavinené tým, že nie každá armáda chce investovať toľko peňazí do obyčajné uniformy. Pýtame sa, čo možno zlepšiť na dobrom? Mnohé, ide o to, zavďačiť sa čo najviac ľuďom. Armády majú svoje blúzky v maskovacích vzoroch. To isté ponúkajú aj súkromné firmy plus aj štandardné farby, akú treba čierna, kojot, piesková a ďalšie. Tieto farby sa lepšie hodí pre každodenné nosenie. Lepšie prepracované sú aj strihy, ponúkajú ako lepšie materiály, tak aj spojovacie materiály.

Tak akú?

Konečný výber bude vždy len na nás. Práve preto je lepšie vedieť viac, aby sme boli pripravení. Vyberať môžeme podľa strihu, vzhľadu, podľa vreciek alebo podľa maskovacieho vzoru. Záleží to aj na tom, či máme blúzu na denné nosenie alebo na airsoft a podobné akcie. Za týchto okolností budeme čakať isté maskovacie účinky a predovšetkým väčšinou sa situujeme do nejakej armády, ktorá má svoj maskovací vzor. Blúzky ponúkajú veľa výhod, ťažko prefúknú, sú samé vrecko a sú vymyslené hlavou. Ich nosením nič nepokazíme, ba naopak, budeme spokojní.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál
Štát / armáda