📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Pri rýchlom prebitiu treba prázdny zásobník niekam umiestniť. K tomu práve poslúži odhadzovacie puzdro, ktoré sa dá bez problémov umiestniť na opasok. Jedine, čo by sme si mali rozmyslieť, je veľkosť a materiál

Pri prebíjaniu zbrane musíme odstrániť vystrieľaný alebo poloprázdny zásobník a nahradiť ho novým. Kam s tým prázdnym? Zabudnime na americké filmy, kedy zásobníky lietajú vzduchom, váľajú sa po zemi, šliape sa po nich a následne sa nechajú ležať ladom. Môže to tak byť aj v reáli, avšak sa pre nich potom vojak väčšinou vráti (pokiaľ mu to situácia dovoľuje). Takto to vyzerá, keď nie je čas a človek je pod tlakom. Zásobníky sú pomerne drahá záležitosť na to, aby sme s nimi mohli plytvať. Kam teda s vystrieľaným zásobníkom? Do odhadzovacieho puzdra.

Priestor pre prázdno

Ako si také odhadzovacie puzdro predstaviť? Ako malý vak umiestnený na našom boku. Väčšinou sa tieto puzdrá nosí na siedmej až ôsmej hodine u slabej ruky. Pre upresnenie - opasok berme ako hodinový ciferník. Tam, kde je siedma a ôsma hodina, tam sa puzdro nosí. Tento vak je rôzne veľký a rôzne farebný. Vo vrchnej časti (pri hlavnom otvore) je opatrený sťahovacím mechanizmom pre zabezpečenie jeho obsahu. Upína sa pomocou prievlakualebo prievlačných okna opasok. Asi nás napadne, že taký vak môže byť za normálneho fungovania veľmi neforemný a mohol by prekážať. Aj na to dizajnéri mysleli a pomerne efektívne to aj vyriešili.

Výber je vždy ťažký

Odhadzovacie puzdro je veľmi dôležitým prvkom v našej taktickej prevádzke. Preto by sme jeho prítomnosť nemali zanedbávať a naučiť sa s ním fungovať. Pri výbere si musíme zvoliť tak veľký objem puzdra, aby sa nám do neho vošlo dostatočné množstvo zásobníkov. Inak veľké môžeme mať na krátke dvadsiatich-rané zásobníky a iné pre veľké tridsiatich-rané. Rovnako tak záleží aj na vnútornej konštrukcii. Celkovo by malo puzdro byť dvojvrstvové. Vonkajšia vrstva, ktorá chráni pred navlhnutím a mechanickým poškodením. A vnútorná vrstva chrániaca samotnej zásobníky. Keď hovoríme o vlhkosti, vždy je nutný odvodňovací otvor v spodnej časti. Ak by sa dostala do puzdra nejakej kvapalina, vplyvom gravitácie tadiaľ odtečie. Dvojvrstvová konštrukcia nie je tak dôležitá, ako práve tento otvor. Nezabúdajme na sťahovacie zatváranie hlavného priestoru. Vďaka nemu môžeme korigovať veľkosť vstupu, čím zamedzíme vypadávaniu zásobníkov za behu. Pamätáme na veľkosť a neforemnost? Vždy si vyberme také odhadzovacie puzdro, ktoré sa dá zložiť a zaistiť v tomto stave. Ak bude prázdne, nebude zbytočne prekážať.

Čo máme k dispozícii?

Na našom e-shope nájdeme niekoľko druhov odhadzovacích puzdier. Dôležitý je aj materiál, ktorý musí byť vždy dostatočne kvalitný. Opäť hovoríme prevažne o nylonu a polyesteru. Hoci nylon je tou lepšou variantou. Vybrať si môžeme z niekoľkých štýlov, maskovacích vzorov a veľkostí. Stačí si uvedomiť, čo chceme, a môžeme začať nakupovať.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Výška / dĺžka
cm cm
Šírka
cm cm
Hĺbka
cm cm
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál