📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Nášivky označujú napríklad krvnú skupinu, štátnu príslušnosť, typ jednotky, ale aj airsoftové skupiny a podobných subkultúr. Existuje ich veľa, líšia sa ako symbolom či vyobrazením, tak aj materiálom. Ako, to je dobré vedieť.

Ako iste vieme, nachádzajú sa na všetkých vojenských blúzkach, bundách, ale aj taktických tričkách tak zvané Velcro panely. Tieto panely slúžia jedinému účelu - pre umiestňovanie nášiviek. Čo je to nášivka? To nám najlepšie zodpovedajú nasledujúce riadky.

Čo to vlastne je?

Nášivka je prakticky označovací doplnok, ktorý sa pripína na Velcro panely. Predtým slúžili iba pre vojakov. Rozlišovali sa s ich pomocou jednotky, národnosti, ale aj mená. Neskôr sa stali populárne aj u motorkárov a podobných subkultúr. Vo vojenstve však slúži dodnes. Môžeme ich vídať na každom vojakovi ako vo filmoch, tak aj v realite. Ich najčastejšie použitie je ako ID - meno, jednotka, národnosť, ďalejkrvná skupina a hodnosť. Čím viac sa používali, tým rýchlejšie sa dostali aj k militaristom. Dnešné podoby sú rôzne. Na nášivkách sú všelijaké motívy s vojenskou aj nevojenskou tematikou. Rozdeliť by sme ich mohli pomocou materiálu. Na zadnej strane je suchý zips, ten slúži na upnutie. Predná strana je buď šitá, alebo vytvorená z 3D plastu. Plastové nášivky sú vkusnejšie a krajšie na pohľad. Tie šité sú naopak klasickejšie. Ich tvar je rôzny, stretávame sa s obdĺžnikami, terčami, kruhmi, ale aj štvorcami a inými. Prakticky si stačí vybrať motív, materiál a môžeme si ju umiestniť napríklad aj na batoh. Skrátka kamkoľvek, kde máme suchý zips, čiže Velcro panel.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál