📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Paracord 550 (tiež "padáková šnúra" a poťažmo aj "padákovka"), to sú všetko označenia, ktoré sa odvolávajú na tú dnes najpopulárnejšiu variantu paracord: menovite potom model paracord Type II s nosnosťou 550 libier (250 kg) ktorý je tvorený (vedľa svojho opletu) tiež aj 7-9 ďalšími nylonovými vláknami. Patrí medzi základné vybavenie pre prežitie v prírode.

Z padáku na zápästie a do vybavenia

Štandardne sa Paracord používa u vojenských batohov (pútka, viazanie, ...), u padákov (odtiaľ i jeho názov a najväčší sláva - funguje tak už od čias Druhej Svetovej Vojny!), Na (nielen páperových) bundách, ale nájdeme ho aj na miestach veľmi nečakaných - napríklad nedávno s ním bol opravený Hubblov teleskop vo vesmíre! A úplne vynikajúce je aj pri líčení pascí v rámci prežitia (pozor na zákonnosť pri bežnom táborení!) Alebo oprave všetkého vášho vybavenia - presakuje vám napríklad celta? Zašite ju šidlom na "Švajčiaráku" a Paracordovým vláknom! Potrebujete upevniť vrhacie nôž ako oštep do dreva? Stačí ho omotať paracordom a roztaviť mu koniec, aby sa netrhal + držal na mieste!

Paracord je rovnako úžasná vec ako napríklad lepiaca páska - skutočne neexistuje nič, čo by nešlo s dostatkom paracordu urobiť: Keď ho užijete u topánok ako šnúrky (vytiahnete a razom máte tetivu pre lúk a lúk na oheň), dá sa s ním však tiež potrebné aj lepšie stiahnuť drevo zapríčinené vo stromu, upliesť z neho maximálne pohodlnú posteľ nad zemou / resp. hojdaciu sieť, puzdrá na vaše zbrane a vybavenie (puška, ďalekohľad, vodítko pre psa, ...), čo sa dajú rozmotať v prípade núdze, tiež ale aj vrhacie prak (máme na mysli ten typ, čo používali Husiti a s akým Dávid zabil Goliáša), čo je veľmi slušná a jednoduchá survivalová zbraň, zďaleka tá najväčšia sila paracord je však úplne jednoznačne v podobe dokonalého spojovacieho materiálu na vaše prístrešky, a tak podobne.

Elegantný aj užitočný zároveň

Ako vidíte, Paracordový povrázok je veľmi odolný a tvárny. Jeho hrúbka je 4 milimetre, čo iste aj vás čoskoro začne zvádzať k tomu si z neho niečo sám vytvoriť ... Len do toho! Je to mimoriadne zábavná činnosť! Vás bude ale iste zaujímať aj ono spomínané nosenie na ruke? Niekto si raz povedal, že by bolo skvelé, nosiť so sebou Paracord a mať ho pripravený, keby sa náhodou niečo stalo. Je už teraz vcelku nepodstatné, či sa jednalo o vojaka alebo profesionálneho turistu. Čo však vieme určite, je to, že stvoril niečo, čo dobylo svet. Nepreháňame? Nie! Ani nie je náhoda, že dostali práve Paracordové náramky názov "survival náramky", teda "náramky pre prežitie". Predávajú sa po celom svete. Firmy vyrábajú ich rôzne modifikácie, ktorými si vás chcú získať. Čo je teda ich najväčšou výhodou? Fakt, že pôsobí vkusne a zároveň môžu zmeniť krízovú situáciu vo váš prospech. Poďme si povedať, ako!

Paracord ako náramok aneb ponuka je široká

Ste v prírode a chcete si postaviť prístrešok. Nikoho asi nebaví po ťažkej ceste trhať lyko a kôru stromov, aby si mohol zviazať pár konárov k sebe (nehovoriac o tom, že keď sa to preženie, strom zbytočne zahynie). Existuje alternatíva? Prekvapivo áno. Môžeme pri sebe nosiť lanko alebo drôt, ktorým by ste podobný problém vyriešili. Oboje však môžete zabudnúť doma, alebo v batohu pre inú sezónu a nešťastie je na svete a skončíte bez povrázku. Tak čo si ten povrázok prirobiť na ruku? A pýtate sa, ako by sme vyzerali? Prekvapivo dobre! Nemáme na mysli nejaké omotanie zápästia 6 metre povrázku, to naozaj nie. Riešenie je oveľa elegantnejší a modernejšie.

Keď pomocou padákové šnúry upletiete špeciálnym spôsobom náramok, má okolo 17 centimetrov. Táto dĺžka záleží na obvode zápästí, ktoré môže byť 15, ale aj 20 centimetrov. Priemerne na taký náramok spotrebujete cca 5 metrov paracord, ktorý je tvorený zo 7 až 9 vlákien (podľa toho, či sa jedná o zosilnenou, alebo štandardnou verzii). Počítajme 5 x 7 je 35 a 5 x 9 je 45. Vo výsledku teda získame neuveriteľných 35-45 metrov vlákien, ktoré sú zo 100% použiteľné (vrátane opletu). Pomocou nich môžete napríklad uviazať jedlo do koruny stromov, aby sa na neho nedostala zvieratá alebo postaviť už spomínaný prístrešok.

Všemožných variantov a typov náramkov nájdete v tejto kategórii veľa. Cez farby po štýly zapínania, ktorým sú najčastejšie rýchlo-spony alebo špeciálne oceľové karabínkyy. Aj taká karabínka nám pomôže, ak má slušný váhový limit. Komu sa náramok nepáči, môže ho nosiť pripnutý na batohu alebo zvoliť inú formu nosenia spojovacieho materiálu (obojok u psa?). Nájdete tu však aj Paracord ako obyčajné a tradičné lanko, ktoré ľahko zmotáte a umiestnite do batohu. Výber záleží len na vás ...

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál