📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Všetko pre kemping

Kemping je príjemnou a odpočinkovou aktivitou. Nezaobíde sa však bez vybavenia. Mali by sme vedieť, aké sú naše možnosti a čo nám môže kempovanie spríjemniť. Akú si vziať stoličku, aký stôl a rovnako tak aj baterku alebo stan? Je toho veľa.
Deka Jungle Travel Snugpak® - Predstavenie produktu

A je to tu, máme voľno a vyrážame kempovať. Ale počkať, čo si so sebou vziať? Je to naozaj tak dôležité riešiť? Áno, to je, preto by sme nemali ponechať nič na náhodu a riadiť sa heslom - vždy pripravený. Kemping možno nie je tak náročnou aktivitou, však si zaslúži riadne vybavenie a trochu nášho času pri jeho výbere. Výhodou je, že veci väčšinou prinesieme alebo privezieme na miesto, kde na nás čakajú, kým sa nevrátime z výletov. Môžeme si teda dopriať trochu toho pohodlia a domáckosti. Ako na to?

Súkromie je súkromie

U kempingu budeme väčšinou potrebovať niekde prebývať. Ako najvhodnejšia voľba tu pripadá do úvahy stan. Je prenosný, dá sa zložiť a nemusí nutne predstavovať tak vysokú čiastku, aby sme si ho nemohli dovoliť. Ako teda stan vyberať? Dôležité je uvedomiť si, či sa bude jednať len o stan na kemping. Ak áno, môžeme si dovoliť vyberať z väčších kúskov, kde nemusíme hľadieť na hmotnosť. Stany sa líši podľa konštrukcie a dispozície. Záleží na tom, pre koľko ľudí by stan mal byť. Tak ako tak nepúšťajte od dvojvrstvovej konštrukcie a kvalitných materiálov. Predsa len ho nebudeme mať rok. Musíme byť spokojní, aby sme si dopriali pohodlný spánok a komfort, na ktorý sme zvyknutí. čo ďalej nám môže dopriať trochu toho komfortu?

Hlavne kultivovane

Áno, môžeme sedieť na pni a jedlo mať na kolenách. Ale prečo? Ak máme možnosť, mohli by sme sa poobzerať po troche toho kempingového nábytku, ktorý nemusí byť prekvapivo ani drahý a ani priestorovo a hmotnostne náročný. Iste oceníme stoličky a stôl. Oboje by malo byť skladacie a vyrobené z ľahkých materiálov, aby sa dalo pohodlne prenášať. Vďaka moderným technológiám to nie je žiadny problém. Jedno aj druhé tak budeme schopní odniesť v puzdre cez rameno. Ďalšou otázkou je varenie a stolovanie. Keď už máme stôl a stoličky, hodí sa ešte varič a nejaký ten riad. Skvelou voľbou sú nerezové sady, v ktorých sa môže variť, ale aj z nich jesť. K tomu skladacie príbory, Fork, alebo Knork a problém je vyriešený. Varič by sme mali zvoliť najlepšie plynový. Z hľadiska účelnosti a efektívnosti sa javí najlepšie. Na čo myslieť ďalej?

Vidím, počujem, ale stále odpočívám

Kempingové vybavenie nie je len o stolíku, stanu a paru stoličiek, kdeže. Ide aj o rozsiahly sortiment drobnejších vecí. Môžeme napríklad spomenúť svietidla. Nejedná sa o klasické ručné, ale o tie, ktoré môžeme položiť na stôl, alebo je zavesiť v stane za stropnú časť. Pôsobí skôr ako komplexné osvetlenie priestoru, než mobilné ručné svietidlá. Keď už sme pripravení aj na tmu, je čas dať relaxácii nový rozmer. Čo použiť hojdaciu sieť alebo hamak? Tieto dva takmer totožné prostriedky pre relaxáciu sú skvelými spoločníkmi pre naše popoludňajšie alebo večerné odpočívanie. Nezaberú takmer žiadne miesto, ale urobia obrovskú službu.

To a veľa ďalších

Medzi vecami, ktoré sme si nestačili spomenúť, sú napríklad solárne sprchy, nože a šnúry na vešanie prádla, ale aj veľa ďalších. Je potrebné si dopredu rozmyslieť, čo so sebou chceme niesť alebo viezť. Dobre si uvedomme situáciu, aby sme ju nevedomky nepodcenili. S výberom nám pomôžu podkategórie, ktoré sú k dispozícii.