📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Granáty musí byť bezpečne a pevne umiestnené tam, kde ich potrebujeme. Najlepšie v puzdre na veste či na opasku. K tomu postačí púzdro priamo na ne stavané. Zvoľme si samosvorné, alebo s chlopňou. Tiež sa zamyslime, kde ho budeme nosiť.

Rovnako ako ostatné veci, aj granáty musíme niekam umiestniť. Nosiť ich po vreckách by sa jednoduchonemuselo vyplatiť. Granátov je veľa druhov, ktoré sa medzi sebou viac či menej podobajú. Niečo trochu iné súgranáty do granátometov, tie fungujú na inom princípe a potrebujú aj iné vrecká. Najlepšie umiestnenie granátov je na taktickej veste, ktorá pre to musí byť prispôsobená. Buď už vrecká na granáty má, alebo si ich na ňu môžeme pripnúť sami.Ako, to si hneď povieme.

Malé vrecko plné veľkého prekvapenia

Granáty sa štandardne nosí vo vrecúškach alebo puzdrách. Tieto puzdrá musia byť pre nosenie granátov uspôsobené. Najskôr by sme si mali uvedomiť, čo za granát máme (či sa jedná ovajíčkový tvar, valcový alebo granát do granátometu). Keď vieme, na aké granáty zháňame puzdro, môžeme začať s výberom. Všetko, čo budeme potrebovať, je postrážiť si kvalitu zapínania vrecka. Otvorené puzdrá, aké máme napríklad pre zásobníky, nie sú v tomto prípade moc dobrým nápadom. Ľahko by sa mohlo stať, že nám granát vypadne. Preto musí byť puzdro prekryté vekom, ktoré drží granát vbezpečnej polohe. Veko sa často zapína na suchý zips alebo rýchlosponu. Opäť platí, že je rýchlospona najbezpečnejším variantom. Veko by malo byť nastaviteľné, aby sme boli schopnígranát poriadne zabezpečiť. Ale ako zabezpečíme puzdro na veste?

Dva popruhy, to stačí

Puzdrá na granáty majú na svojej zadnej strane rôzne upevňovacie prvky. Niektoré majú prievlak, iné zasemodulárny systém. Vhodnou voľbou je kombinácia oboch. Tak budeme môcť nosiť puzdro na taktickej veste, ale aj na opasku pri ostatných situáciách. Uchytenie pomocou modulárneho systému je závislé naveľkosti panelu puzdra. Keď je na paneli len jedno puzdro, stačí dva popruhy. Ak je ich tam však tri a viac, je nutné adekvátne pridať aj popruhy, aby bolo puzdro stabilnejšie a my sa tak nemuseli báť nešťastia.Upnutie je už hračka. Stačí prevliecť popruhy protikusami na veste, pripnúť cvoky a máme vyhrané.

Nie je len jeden

Bohužiaľ je takýchto puzdier veľa a my sa tým kvantom musíme predrať až k nášmu vysnívanému. To bude pre každého iné, preto iste oceníme možnosti farebných variácií a maskovacích vzorov. Dajme si pozor aj na materiál, ktorý by mal byť nylon a jeho silnejší modifikácia napríklad600Da tak ďalej. To isté platí aj urýchlospon, veľmi odolné a kvalitné sú sponyDuraflex®, ktoré sú považované za najlepšie na svete.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál