📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Pohodlné osprchovanie aj uprostred prírody? So solárnymi sprchami to nie je najmenší problém. Myslime však na vhodnú veľkosť a efektivitu. Nie vždy ju budeme môcť prevážať autom.

Keď sme sami v prírode, ďaleko od civilizácie, ťažko sa dostáva nejakým štandardom, na ktoré sme zvyknutí. Stolovanie je dosť provizórne, hoci existuje veľa doplnkov, ktoré sa nám to snažia vynahradiť. Rovnako tak je na tom aj hygiena. Dodržiavať hygienu napríklad pri kempovaniu alebo prebývaniu v prírode, nemusí byť vždy až tak ľahké. Umývať sa v studenej vode nie je žiadna slasť a nemusí to byť vždy zdravé. Je teda nejaká možnosť suplovať sprchu aspoň tak, aby sme sa boli schopní umyť? Je a dokonca je veľmi primitívna. Tejto možnosti alebo pomôcke, ak chcete, sa hovorí solárna sprcha. Ako to celé funguje?

Čierne vreco a ventil

Základom sú tri súčasti, vak, hadica a ventil s koncovkou. Vak na vodu, ktorý je ako hlavná a najväčšia súčasť, je čiernej farby. Vďaka tejto farbe preberá lepšiu teplotu zo slnka. Zároveň musí byť z veľmi pevného a odolného materiálu,ktorým je v tomto prípade guma. Dá sa zložiť do prijateľných rozmerov a pojme veľké množstvo vody bez toho, aby praskla. Na vaku sú ďalej umiestnené úchytky, za ktoré pripevňuje vak tam, kde ho potrebujeme. V spodnej časti vaku je umiestnený ventil a ústie hadice, na ktorej konci je špeciálny nástavec. Všetky materiály by mali byť z plastu kvôli výdrži a teplotám. Ako to teda celé funguje?

Slnko namiesto kotla

Princíp je jednoduchý. Do vaku nalejeme vodu a umiestnime ho na priame slnko. Podľa toho, koľko litrov vody je vo vaku, určíme dobu, po ktorú sa bude ohrievať. Keď si myslíme, že je voda dostatočne ohriata, pripevníme vak vyššie než sme my, povolíme ventil a môžeme sa začať sprchovať. Je to práve čierna farba, vďaka ktorej je vak schopný pomerne rýchlo vodu ohriať. Čierna totiž obsahuje všetky spektrá farieb, takže prijíma slnečné svetlo celej a nie len jeho časti. Tento jav ohreje vodu vo vaku a my sme schopní sa pohodlne osprchovať.

Kemp, alebo divočina

Pri používaní nezáleží na tom, kde sme. Stačí mať prísun vody, je jedno aké, a kúpeľ môže začať. Hodí sa skvele do kempu, kde nie sú sprchy alebo do prírody, kde už je nenájdeme vôbec. Skvele sa zloží do batohu, kde nebude zaberať ani toľko miesta, koľko by sme čakali. Kategória ponúka základné druhy vakov s rozdielnym objemom. Vyberať budeme podľa spôsobu použitia - do kempu sa hodia väčší, so sebou do prírody budeme preferovať menší a skladnejší.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Materiál