📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Pri streľbe potrebujeme citlivý ukazovák na silné ruky. Dobrý kontakt, ktorý sa spúšťa pri výstrele, je totiž pre presnosť najdôležitejší. Ako teda vybrať? Aký materiál a zvoliť odhalený ukazovák, či nie?

Medzi rukavicami sa vyskytuje jedna skupina, ktorá si zaslúži spomenutí. Jedná sa o rukavice, ktoré nám spríjemňujú streľbu.Sú konštruované tak, aby neprekážali a zároveň dokážu zlepšiť naše strelecké výsledky. Áno, hovoríme o streleckých rukaviciach. Ich zastúpenie na trhu nie je tak rozšírené ako u ostatných druhov, preto by sme si ich mali v krátkosti predstaviť. Pár informácií nám neublíži.

Veľký rozdiel

Na čo také rukavice slúži? Ako iste vieme, existuje niekoľko rozdielnych druhov streľby. Máme terčovú streľbu, reflexnú streľbu, IPSC a k tomu pripočítame rozradenie typu - krátka zbraň, brokovnica, dlhá zbraň. Je toho naozaj veľa. Pre každú kategóriu by sa dali určiť jedny rukavice, ktoré sú za daných predpokladov ideálne. Väčšinou sa používajú taktické rukavice, ktoré dokážu poskytnúť pevný úchop a pomerne dobrý kontakt so spúšťou. Na nej stojí celý výsledok. Preto je dôležité, aby sme ako strelci mali čo najlepší kontakt práve s ňou. Stačí malé zaváhanie a strela letí niekam úplne inam. Na pretekoch by to ani tak nevadilo, skrátka nevyhráme. Ale čo život ostreľovača? Jeho chyba by mohla byť fatálna. Niektorí strelci si na rukavice nezvyknú, spoliehajú sa na svoje ruky, preto strieľajú buď bez rukavíc, alebo so špeciálnymi streleckými rukavicami. Nezamieňajme je za taktické, ich zameranie je úplne iné.

Dobrý kontakt = jasná trefa

Čím dosiahneme onoho vytúženého dobrého kontaktu so spúšťou a pevného úchopu? Predovšetkým materiálom a konštrukciou rukavíc. Rukavice siahajú kúsok za zápästie, kde je umiestnené aj ich zapínanie. Majú špeciálne zóny na dlaniach, ktoré lepšie priľnú k textúre črienok. To všetko je dôležité, ale čo ten kontakt? Najlepším variantom je odnímateľný diel na ukazováku strieľajúcej ruky. Skrátka stiahneme časť rukavice na ukazováku, ohneme ju a zaistíme suchým zipsom. Tak dostaneme najlepší možný kontakt so spúšťou. Rovnako tak môžu byť odnímateľné aj dva až tri prsty - väčšinou palec, ukazovák a prostredník. Tento prvok sa dá uplatniť aj inde. Ľahko s ním budeme ovládať dotykový telefón alebo tablet. Vhodné je aj použitie bezprstých rukavíc. Tie však postrádajú onú ochranu, ktorú strelecké poskytujú. Počkať, ale čo zimné rukavice? Dobrá poznámka. Existujú samozrejme aj zimné strelecké rukavice. Tie vyzerajú ako palčiaky, odklápa sa celá plocha prstov, ktorá sa zabezpečuje na suchý zips. Pod ňou sa nachádzajú klasické prstové rukavice s obnaženými koncami pre čo najlepší kontakt. Čo ten materiál?

Buďme chytrí

Z hľadiska materiálu sa rukavice od svojich sestier až tak veľmi nelíši. Prakticky sa na ich povrch používa nylon spolu s elastanom a ostatnými prímesami. Plocha dlane je prešívaná kožou alebo iným zosilnením. Na túto oblasť si musíme dať pri výbere pozor. Zbraň nesmie z ruky vyklzavať. Materiál na dlani by mal pôsobiť dostatočný odpor, aby sme získali pevný a istý úchop. Rukavice sa zaisťujú rovnako ako všetky ostatné. Po natiahnutí je stiahneme pásikom na zápästí, čím dosiahneme čo najlepšej aretácie. Pamätajme, že rukavice musia sedieť naozaj tesne na rukách. Kdejaký voľný cíp by sa mohol dostať medzi nás a črienky. Tým by sa znehodnotil úchop a celá streľba by tomu bohužiaľ zodpovedala.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Materiál