📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Pojem "CrossFit" značí doslova jednoduché cvičenie a funkčný tréning. Ide o cvičenie, ktoré aktívne posilňuje celé telo. A nájdete v ňom všetko: silový tréning, gymnastiku aj cviky na rýchlosť. Preto je tak populárne medzi ľuďmi.

Pojem "CrossFit" značí doslova jednoduché cvičenie a funkčný tréning. Ide o cvičenie, ktoré aktívne posilňuje celé telo. A nájdete v ňom všetko: silový tréning, gymnastiku aj cviky na rýchlosť. Preto je tak populárne medzi ľuďmi nielen zo športového sveta.

Akú má cvičenie CrossFit históriu a z čoho vychádza?

Aj keď je to dnes veľmi rozšírená a populárna komerčná značka, celé sa to dosť podobá tradičnej myšlienke všeobecnej fyzickej pripravenosti (tieto myšlienky nie sú mimochodom ale len nápadom moderným - rovnakú zásadu razil aj Sokolský spolok v ČR na čele s jeho nemenej legendárnou osobnosťou Miroslavom Tyršom.

S modernou podobou CrossFit (a aj jeho názvom) však prišiel až Američan (a navyše aj bývalý profesionálny gymnasta Greg Glassman). V USA bola oficiálne otvorená prvá telocvičňa CrossFit v polovici deväťdesiatych rokov minulého tisícročia a to v Santa Cruz. Ako tréner Greg Glassman síce pripravoval dorast a pritom aj rozvíjal tento unikátny tréningový program ďalej, už niekedy od osemdesiatych rokov minulého storočia, stále to ale ešte bolo bez akéhokoľvek komerčného využitia.

S tým prišiel až v roku 2000, čo bola doba, kedy si jeho autor Glassman zaregistroval rovnomennú doménu aj značku. A aby to nebolo málo, začal tiež vydávať časopis Crossfit Journal (ktorý bol a je logicky prístupný len členom).

Akú má cvičenie CrossFit nezameniteľnú charakteristiku?

Keby sme sa mali pobaviť na tému nezameniteľné charakteristiky CrossFit, tak je to dnes štýl veľmi populárny medzi elitou športovcov: oslovuje totiž stovky profesionálnych atlétov, majstrov bojových umení, tiež však vojakov, policajtov a podobných zložiek, kde ocenia špičkovú kondíciu.

Moderný CrossFit nie je špecializovaným typom cvičenia, pretože obsahuje ako prvky gymnastiky, tak aj powerliftingu, veslovania, atletiky, vzpierania a ďalších, pričom cieľom samozrejme je vyniknúť, čo to ide, vo všetkých oblastiach.

Čo o CrossFit hovorí jeho autor Greg Glassman?

Greg Glassman oznámil ohľadom CrossFit toto: "CrossFit nie je špecializovaným fitnes programom, ale cieleným pokusom optimalizovať svoj výkon v desiatich známych doménach. Tieto domény sú: kardiovaskulárna a dýchacia výdrž, vytrvalosť, stamina, sila, výkonnosť, ohybnosť, rýchlosť, koordinácia, obratnosť, vyváženosť a presnosť. "

CrossFit nie je obmedzený pohlavím a ani ničím iným. Je to skrátka len o tom, nájsť svoje fyzické hranice a udržať ich, alebo ešte lepšie, malý kúsok je prekonať každý deň.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál