📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Kempovanie je v modernej dobe veľmi obľúbenou záležitosťou. Môžeme sa tak dotknúť prírody a cez to zostať v komforte, na ktorý sme zvyknutí. V tom nám pomôže aj kempingový nábytok, o ktorom by sme mali niečo vedieť.

Poznáme to - sme na rybách, v kempe alebo niekde v prírode a cnie sa nám po našom domácom vybaveniu. Zo sedenia na pni bolí chrbát rovnako tak, ako z jedenia na kameni. Musíme takéto situácie riešiť elegantne a s dôvtipom. K tomu nám skvele poslúži táto kategória, kde nájdeme všetko, čo nám uľahčí kempovaniealebo pobyt v prírode - ak ide o nábytok. Pre stolovanie sa budú skvele hodiť stoly a stoličky, pre budovanie poľných ubikácií alebo prespanie zase poľné ležadlo. Vieme, čo je čo? Poďme to zistiť.

Seďme pohodlne

Perfektnou alternatívou stoličiek pre vonkajšie použitie sú stoličky a outdoorové stoličky. Znie to trochu prechválene - outdoorové stoličky. Verme ale, že si svoje meno zaslúži. Tieto stoličky sú vyrábané priamo pre použitie v prírode. Sú teda skladateľné a vyrobené tak, aby po zložení zaberali čo najmenej miesta. Môžeme pozorovať stoličky klasické s operadlom a s lakťovými opierkami, rovnako ako stoličky bez opěrátek, ktoré sú naopak menšie a skladnejšie. Opora chrbta je veľmi dôležitá, avšak musíme občas dať prednosť skladnosti. Takúto stoličku alebo trojnožku môžeme pohodlne pripnúť na batoh a brať ju všade so sebou. To môžeme podniknúť aj s väčšou stoličkou, ktorá bude ale o poznanie ťažšia a väčšia. Existuje mnoho variantov, ktoré nám stoličky ponúkajú, vrátane použitých materiálov a celkového dojmu.

Jedzme ako ľudia

Aj v poľných podmienkach sa dá stolovať kráľovsky. Môžeme k tomu využiť napríklad skalu alebo strom. Alebo to riešiť elegantne a mať skladací stolík, ktorý by sme so sebou mohli nosiť. Aj takéto existujú. Jednoduchý a skladný stôl, ktorý môžeme pohodlne naložiť do auta a odviezť si ho so sebou do kempu. Ak hľadáme stolík, ktorý by sme mohli nosiť na batohu, musíme sa zamyslieť nad tým, ak je to skutočne potrebné. Také stoly bývajú dosť ťažké a priestorovo náročné. Avšak aj pre tieto účely sa hodí, záleží len na nás. Vďaka premysleným konštrukciám sa dajú zložiť do naozaj malého puzdra -ani by nás nenapadlo, že sa jedná o stôl. Z akých materiálov je vhodný stôl? A aké rozmery? To je otázka na nabudúce.

Spať v pohodlí

Pohodlie je relatívna vec, každý si ho predstavujeme inak. Avšak tam, kde nie je posteľ a my sa cez to môžeme vyspať dobre, nám bude fajn. Takéto prespanie ponúkajú poľné ležadlá, ktoré boli vynájdené pre poľné nemocnice a ubikácie vojakov. Dnes slúži ako prístelokalebo náhradné lôžko.Rovnako tak ho so sebou môžeme voziť do kempov a spať na ňom v stane. Za takýchto okolností nás bude zaujímať ich rozmer v zloženom a rozloženom stave.

Drevo, plast alebo hliník?

Zase sme sa zišli u materiálov. Či chceme, alebo nie, sú veľmi dôležité a ich podcenenie má vplyv na životnosť výrobku. To samozrejme platí aj u kempingového nábytku. Hlavným materiálom tejto kategórie bude hliník a jeho tvrdené formy. Stretneme sa aj s oceľou, ktorá sa používa u veľmi namáhavých súčastí. Pre operadla a sedátka sa používajú rôzne formy nylonu a polyesteru. Je dôležité zvoliť si materiály správne a nepodceniť ich výber. Nábytok musí byť pevný a odolný, inak sa ho ani neoplatí kupovať.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
označenie
Cena
Farba
Značka
Dĺžka
cm cm
Šírka
cm cm
Hrúbka
cm cm
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál