📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Nie vždy potrebujeme mať rukavice na ruke. Čas od času sa hodí zložiť je z rúk, ale kam s nimi. Puzdro na rukavice môže pohodlne odpočívať na opasku a čakať na svoje použitie. Aké máme možnosti?

Ako dobre vieme, sú rukavice bezpečnostným prostriedkom, ktorý nám každý deň pomáha zvládať všelijaké situácie. Používame pracovné rukavice, bezpečnostné, ochranné, ale aj klasické doktorandské gumové rukavice. Ich používanie je jasné - Navlečieme je, keď chceme zamedziť kontaktu s akoukoľvek látkou (napríklad s krvou, leptavými látkami a tak ďalej). Každé rukavice však musíme niekde nosiť. K tomu najlepšie poslúži puzdrá na rukavice.

To existuje?

Puzdrá na rukavice sú skutočným pojmom, ktorý sa používa pri všetkých ozbrojených zložkách, ale aj v civilných sektoroch. Prakticky sa jedná o puzdro dvoch rôznych konštrukcií, ktoré nosíme pri ruke. V prípade potreby ho rozopneme a vyberieme jednotlivé rukavice. Tie sú umiestnené tak, aby boli k dispozícii, ale zároveň neplandali niekde zavesené na karabíne alebo zastrčené za opaskom. Aké sú tie dve konštrukcie? Správna otázka. Tou prvou je klasické vrecko s vekom, sťahovaním alebo otvoreným hrdlom, do ktorého sa rukavice vkladajú. Druhá konštrukcia skôr pripomína uzamykací popruh. Ktorá konštrukcia je lepšia?

Staré dobré vrecko

Najtradičnejším puzdrom je vrecko alebo tiež sumka na rukavice. Zdá sa nám tento názov podivný? Prakticky však dobre vystihuje podstatu a funkciu takéhoto puzdra. Najčastejšie slúži pre umiestnenie hygienických rukavíc z latexu alebo gumy. Takéto rukavice môžeme vnímať u doktorov, záchranárov a ostatných ľudí s podobným zameraním. V najzákladnejším prípade sa môže jednať o klasické vrecko s vekom, do ktorého sa vloží pár rukavíc. Po otvorení veka, ktoré sa uzamyká na suchý zipsalebo patent, sa odhalí vrecúško, kde sú hygienické rukavice zastrčené. Druhý prípad je trochu zložitejší, zato oveľa funkčnejší. Puzdro v tomto prípade pracuje podobne, ako zásobníky na tento typ rukavíc, z ktorých ťaháme rukavicu po rukavici. Puzdrá majú väčšinou zips, pomocou ktorého rukavice naukladáme tak, aby sa jedna ťahala druhou. Posledný kus vystrčíme von malým prierezom opatreným gumou. Tak môžeme ťahať jednu rukavicu za druhou a sme menej obmedzení počtom. Počkať a čo klasické rukavice, napríklad taktické alebo ochranné, kam dáme ty?

Pekne po ruke

Pre všetky ostatné rukavice, ktoré sú svojou konštrukciou oveľa robustnejšie, väčšie a zároveň aj ťažšie, existuje tiež adekvátne puzdro. Najlepšou možnou voľbou bude bezpochyby sťahovací popruh. Prakticky ide o dva, aby sme boli presní. Jeden má na sebe patent a druhý jeho protikus. Rukavice k sebe priložíme, a zovrieme je týmto "puzdrom". Je dôležité, aby malo puzdro viac zapínacích polôh, kvôli rozdielnej veľkosti rukavíc. Rovnako tak sa môže jednať o sťahovací popruh na suchý zips, ktorý sa prevlečie sponou, prehne a zaistí.

Je to jasné!

Výber je očividne jasný, iné puzdrá sú pre hygienické rukavice a iné pre tie klasické. Sami si zvoľme, ktoré puzdro potrebujeme. V neposlednom rade by nás mohol zaujímať aj materiál. Voľme si vždy nylon alebo v krajnom prípade polyester. U nylonu môžeme počítať s modifikáciou 400D a vyššími. Spôsob upínania je rovnaký ako u ostatných puzdier. Väčšinou sú vybavené Molle väzbou pre upnutie na rovnomennú platformu alebo otvorom pre upnutie na opasok. U puzdier na klasické rukavice je veľmi užitočné nastavenie sklonu. Teda či budú rukavice v horizontálnej alebo vertikálnej polohe. Tým si nastavíme nám vyhovujúcu polohu, čím dosiahneme väčšieho komfortu.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Výška / dĺžka
cm cm
Šírka
cm cm
Materiál