📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Nosné postroje sú z hľadiska modularity to najlepšie, čo si môžeme kúpiť. Existuje však niekoľko premenných, ktoré by sme mali pred nákupom poznať. Aké to sú?

Niekedy skrátka nie je priestor pre nosenie taktickej vesty, alebo nosiče plátov. V dnešnej dobe sa síce už moc nepoužívajú, ale skôr by sme na ne narazili. Jedná sa o výstroj, ktorá slúži ako čiastočná náhrada taktickej vesty. Vieme, o čom sa hovorí? Áno, sú to takzvané nosné postroje. Na čo slúži? Použití je veľa, poďme sa na ne pozrieť.

Viac použití v jednom

Nosný postroj je prakticky systém popruhov, ktoré sa podobajú trakám. Niekedy sú zložitejšie a niekedy naopak. Môžu slúžiť ako tak zvané remení, kedy majú buď modulárny panel, alebo sa pripínajú k bandalíru, či taktickému opasku. Použitie je však stále rovnaké. Nosné postroje totiž majú umožňovať nosenie ďalšieho vybavenia. Taktický opasok môže byť často veľmi neohrabaný a ťažký. Postroj ho skvele stabilizuje - podobne to je aj u bandalíru. Niektoré nosné postroje sú dokonca konštruované tak, že sa dajú nosiť aj pod nosičom plátov alebo taktickou vestou. Často máme napríklad taktický opasok a k tomu si obliekame aj taktickú vestu. Nosný postroj ho môže úplne bez problémov stabilizovať, vďaka čomu sa dá nosiť aj bez vesty. Ďalším plusom bandalíru alebo remení v kombinácii s postrojom je vysoká mobilita a nízka hmotnosť. Pravda, väčšinou na neho nepripneme toľko vybavenia, ako na taktickú vestu, ale aj tak sa pre neho určite nájde využitie. Čo by sme mali vedieť ďalej je určite materiál a konštrukcia.

POZOR na to!

Na čo si dať pri výbere pozor? Trh je doslova zasytený rôznymi nosnými postroji. Ak chceme vybrať ten správny, venujme pozornosť nasledujúcim riadkom. Veľmi dôležitá je napríklad konštrukcia. Mnoho nosných postojov nie je plne nastaviteľných, nemajú stabilizačné prvky, bedrový a hrudný pás, skrátka nič, čo sa nám bude hodiť. Dajme si pozor, aby to ten náš mal. Ďalšou vecou je polstrovanie. Obyčajné popruhy sa môžu pri vyššej záťaži zarezávať a pôsobiť tak nepríjemné problémy. Preto by mal byť postroj polstrovaný, alebo mať rozšírené popruhy v oblasti ramien. V neposlednom rade sa zamerajme na materiál. Tu si dovolíme podotknúť, že najlepší je nylon alebo polyester. Mali by sme dbať na kvalitu, inak budeme nepríjemne sklamaní. Je to ale aj kompatibilita. Ak chceme postroj k určitému opasku, dajme si pozor, aby mal patričné upínacie prvky. To platí aj u bandalíru alebo remení.

Nie je všetko tak jednoduché

Ako je vidieť, môže byť také vyberanie postroja pomerne zložitá záležitosť. Venujme tomu teda nutný čas, nech sa zbytočne nespálime. S dobrým výberom získame spoločníka, ktorý sa nám odvďačí efektivitou a výbornou spoluprácou.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál