📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Peniaze sú hlavným artiklom, o ktorý v dnešnej dobe ide. Preto by mali byť v bezpečí. Rovnako tak, ako preukazy totožnosti, alebo platobné karty. K tomu skvele poslúži peňaženka. Vieme, aké máme pri výbere možnosti?

Peňaženka je druh ochranného puzdra, do ktorého sa vkladajú peniaze, doklady a podobné veci tohto určenia (vizitky, kreditné karty a tak ďalej). Vďaka nej máme svoje doklady a peniaze pekne pohromade na jednom mieste a lepšie sa môžeme starať o ich bezpečnosť. Oproti tomu nosenie peňazí v jednom vrecku, dokladov v druhej a kariet v tretej, je nezodpovednosť. Takto máme všetko pohromade. Vieme, kde to máme a pri výmene oblečenia jednoducho vezmeme peňaženku a dáme ju do iného vrecka. Je to ale vždy výhoda? Nie je. Faktu, že je všetko pohromade, využívajú zlodeji, ktorí si svedomie našou stratou zrovna nečernajú. Preto si dajme pozor, kde a kedy svoju peňaženku máme. Prvé peňaženky sa začali objavovať s príchodom papierových bankoviek. Do tej doby neboli potrebné. Mince sa prenášali v mešce, poprípade v truhlách. Od päťdesiatych rokov sa v peňaženkách začali objavovať aj vrecká na platobné karty.

Nie je peňaženka, ako peňaženka

Podobne, ako tomu je u všetkého ostatného, sa musí aj peňaženky vtesnať do rôznych módnych uličiek a predpokladov. S tým idú ruka v ruke aj materiály. Luxusné peňaženky sa vyrábajú z kože. Takúto peňaženku ocení každý podnikateľ, ale aj človek bežného zamerania. Ďalej tu máme peňaženky textilné. Také sa viac hodí pre športové odvetvia. Vďaka použitým materiálom odpudzujú vodu, nepoškriabu sa a sú celkovo odolnejšie a stálejšie. Všetko je to len o užívateľovi a našom výbere. Vyzeralo by hlúpo, keby sme zo saka vytiahli textilnú peňaženku od Maxpeditionu, ktorá je síce perfektná, odolná a vymyslená hlavou, ale nespĺňa štandardy, ktoré sa od človeka v saku čakajú. Rovnako to platí aj naopak.

Každý pes, iná ves

Obsah peňaženiek, teda ich rozloženie a vnútorné usporiadanie je rozdielne. Bez zlého svedomia ich môžeme prirovnať k taške, ktorá má vo vnútri tiež rôzne vrecká a priehradky. Keď si vyberáme peňaženku, mali by sme si prečítať, čo nám ponúka, koľko priehradiek na platobné karty, ako je veľká, či má aj vrecko na drobné a tak podobne. Nie všetky peňaženky musia byť nutne vybavené tým, na čo ste zvyknutí. Venujme teda trochu pozornosti vnútru rovnako tak, ako vonkajšku. Vonkajší vzhľad nás reprezentuje, vnútorné usporiadanie reprezentuje peňaženku a nás robí spokojnými. Nie je totiž nad to, mať všetko tam, kde chceme. Vyhneme sa tak nepríjemnostiam, akým môže byť absencia vrecka na starší veľký formát občianky.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Výška / dĺžka
cm cm
Šírka
cm cm
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál