📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Či už sa zaoberáte športovou streľbou alebo trénujete kvôli sebaobrane, prípadne ste profesionálnym príslušníkom ozbrojených zložiek, určite sa vám môže hodiť tréningové vybavenie, vďaka ktorému môžete ako strelec efektívnejšie zvýšiť svoju presnosť aj rýchlosť.

Rôzne typy terčov

Ako strelci sa bez tréningu nezaobídete. Je to drina, ktorá sa však dá zjednodušiť. Spôsobov, ako to urobiť, je viac. V našom sortimente tak nájdete papierové, kartónové aj 3D terče, stojany k trojrozmerným terčom aj záslepky na terč, vďaka ktorým nebudete papierový či kartónový terč musieť po jednom použití vyhadzovať. Pre trojrozmerné terče plnia podobnú funkciu akrylové spreje. Teda aj bez tých sprejov vám tieto 3D terče vydržia skutočne dlho. Terče sú k dispozícii vo forme ľudského trupu, ale aj v klasickom variante sústredných kruhov s bodovým hodnotením.

Tréningové zbrane a granáty

Samostatnou kategóriou sú makety zbraní, čo sú verné kópie pištolí, pušiek aj brokovníc, ale napríklad aj tasera. Makety sú klasicky vyvedené v červenej farbe, jedná sa teda o tzv. Red Guns. Červená farba je medzi civilistami aj v armádach všeobecne uznávaná ako farba „slepého“ tréningového vybavenia. V prípade makiet strelných zbraní je hlavným účelom tréning bezpečného spôsobu manipulácie, prepravy, uchovávania a prezentácie zbraní. Výhodou je, že sú tieto makety vysoko realistické.

Veľmi podobným sortimentom ako makety strelných zbraní sú aj cvičné granáty. Len s tým rozdielom, že cvičné granáty skutočne fungujú. Na rozdiel od ostrých granátov sú však koncipované tak, aby pri manipulácii pokiaľ možno nespôsobili smrteľné zranenie. Nie sú vyrobené z kovu, ale (spravidla) z tvrdeného ABS plastu, a namiesto trieštivej náplne sa vo vnútri nachádza napríklad hrášok alebo kriedový prach. Aj tak je ale nutné dodržiavať pri používaní týchto granátov bezpečnostné opatrenia a tiež ich vzhľadom k vernej podobe s ostrými granátmi nenosiť otvorene na verejnosti.

Poznámkové bloky pre strelcov

V ponuke máme aj poznámkové bloky pre strelcov, čo sú záznamové zošity využívajúce odolný papier a súčasne disponujúce nielen prázdnymi listami, ale aj tabuľkami, prevodníkmi či kalkulátormi na výpočet nadmorskej výšky. Také bloky sú vhodné pre všetkých tých, ktorí to so streľbou myslia vážne. Zapisovať do poznámkových blokov pre strelcov môžete pomocou mapových pier, nestálych značiek a ceruziek a záznamy treba časom zmazať a prepísať ďalšími údajmi.

Virtuálna mobilná strelnica

Špecialitou, ktorá by ešte celkom nedávno ani nebola mysliteľná, sú virtuálne mobilné strelnice, ktoré zaistia, že kvôli tréningu streľby už nebudete musieť chodiť na strelnicu fyzickú. Ale doma si vytvoríte vlastný strelecký simulátor. Bude vám stačiť u nás zakúpené zariadenie, smartfón a mobilná aplikácia, ktorú do neho nainštalujete. Pre balisticky presný tréning streľby už nebudete potrebovať ani náboje. Zariadenie automaticky detekuje streľbu nasucho a prináša reálnu simuláciu pohybu a zásahov. K dispozícii ho máme v rôznych variantoch, líšiacich sa použitým materiálom.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Objem (l)
l l
Materiál