📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Čiapky a pokrývky hlavy sa nám budú hodiť celoročne, aj keď v každom ročnom období asi z trocha iných dôvodov. Každopádne široký sortiment čiapok nájdete aj u nás. Zoženiete tu šiltovky, klobúky, poľné čiapky, zimné čiapky aj kukly.

Hoci sa hovorí, že hlavou nám odchádza najviac tepla, nie je to úplne tak. Celým povrchom tela nám teplo odchádza tak nejako rovnomerne. Lenže hlavu mávame najmenej krytú (rovnako ako napríklad ruky), a to je dôvod, prečo nám v zime mrznú uši a je nám zima, aj keď sme inak oblečení pomerne dobre a funkčne.

Čiapka ako ochrana aj módny doplnok

Účely nosenia čiapky sú rôzne, ale väčšinou kombinované. Príslušníci armády či polície majú pokrývky hlavy ako súčasť uniformy. Ich čiapky či barety však nemajú len reprezentatívnu a rozlišovaciu funkciu, ale súčasne svojich nositeľov chránia. V lete pred ostrým slnkom a prípadným úpalom, v zime práve predovšetkým pred únikom tepla.

Súčasne môže čiapka úplne bez problémov slúžiť aj ako módny doplnok. Napríklad také baseballové či truckerské šiltovky prichádzajú v retro vlne späť. Nielenže sú vďaka prešívanému šiltu a sieťovanej ventilácii praktické, ale zároveň dosť dobre vyzerajú. A stále častejšie si ich na hlavu nasadzujú aj ženy.

V zime si treba hlavu chrániť nie kvôli slnku, ale naopak kvôli zime. Preto si môžeme zvoliť čiapku, ktorá nás zahreje ešte viac (aj keď prísne vzaté nás pri použití čiapky hreje naše vlastné telesné teplo), a to vďaka pridanej fleecovej izolácii.

Maskujte sa efektívnejšie

Slnko môže byť zradné, ale na taktických misiách či na love vás môže zradiť aj príliš jasná farba. Preto u nás nájdete aj kamuflážne verzie rôznych druhov čiapok, ktorými môžete v meste raziť, ale naopak uprostred prírody budete menej nápadní. A vďaka doplnkovým kuklám (ktoré mimochodom inak pred mrazom ochránia aj vašu tvár) môžete byť úplne inkognito.

Niektoré klobúky a čiapky z našej ponuky sú navyše koncipované tak, aby ste sa mohli maskovať ešte dodatočne. Obsahujú totiž šnúru alebo pásku, za ktorú je možné si zastrčiť rôzne vetvičky a lístky a ku kamufláži tak využiť zdroje zo samotnej prírody.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál