📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Asi najznámejší Murphyho zákon hovorí, že čo sa môže pokaziť alebo rozbiť, pokazí sa alebo rozbije. A preto je vhodné sa na takú eventualitu pripraviť a vhodne vybaviť. Aj keď ak sme pripravení, podľa iného Murphyho zákona už sa to nepokazí...

Pomocou opravných sád a fixačných pások, ktoré máme v ponuke nášho e-shopu, ste schopní opraviť takmer akýkoľvek kúsok outdoorového vybavenia. Predovšetkým máme na mysli látkové, gumové alebo kožené výrobky, či už sa jedná o oblečenie, stany, spacie vaky, topánky alebo napríklad nafukovacie lode. Každá páska, tmel alebo sada sa hodí na iný druh materiálu a výber konkrétneho produktu z tejto kategórie je tak potrebné prispôsobiť tomu, čo si so sebou do prírody beriete.

Pokročilá chémia

Základom nášho sortimentu v kategórii opravných sád a fixačných pások sú pokročilé chemické prípravky, menovite lepidlá a tmely, ktoré sú k dispozícii v praktických baleniach, ktoré vám nezaberú takmer žiadne miesto v batohu a pritom ich v prípade potreby ako keď nájdete. Tieto balenia totiž obsahujú dostatok lepidla či tmelu na vyriešenie núdzovej situácie priamo v teréne.

Tmely na tkaniny, poškodenú obuv, ale aj na švy stanov alebo celt vytvoria na príslušnom povrchu dlhotrvajúcu ochranu pred poveternostnými vplyvmi a vlhkosťou. Svoj outdoorový výstup tak nebudete musieť ukončovať predčasne, pokiaľ vám bude pretekať do stanu alebo budete bojovať s predrenou podlahou. Niektoré chemické prípravky, ktoré u nás predávame, sú vhodné dokonca aj na rekonštrukciu predrenej podrážky, iné zase dokážu vytvoriť súvislú vrstvu v oblasti natrhnutého švu, vďaka ktorej už do stanu alebo do bundy nepretečie voda.

Špeciálne vyvinuté záplaty

Okrem chemických prípravkov u nás nájdete aj špeciálne vyvinuté záplaty, ktoré sa hodia pre rôzne druhy tkanín a ďalších materiálov. Špeciálne sieťované záplaty dokonca fungujú aj ako opravná sada na moskytiéru, vďaka ktorej vás už nebude napádať otravný hmyz, ani keď si sieť proti nemu v lese nešťastnou náhodou pretrhnete vetvičkou.

Opravy textilného oblečenia a vybavenia zvládnete so špeciálnymi lepiacimi páskami – niektoré z nich sa dokonca hodia aj na technické tkaniny typu nylonu alebo vinylu. A niektoré druhy lepiacich pások sú k dispozícii v rôznych farebných prevedeniach, čo znamená, že ich už dopredu môžete prispôsobiť farbe svojej bundy, spacáku alebo stanu – čo sú kúsky outdoorového vybavenia, ku ktorých poškodeniu dochádza asi najčastejšie. Nájdete u nás dokonca aj pásky, ktoré sú špeciálne určené na záplaty tkanín s membránami, ako je napríklad Gore-Tex.

Prispôsobené riešenia

Okrem vyššie uvedeného u nás zaobstaráte aj riešenia prispôsobené konkrétnym typom vybavenia. Spomenúť musíme napríklad prípravky, ktoré dokážu obnoviť vodeodolnosť napríklad pri stanovách, ktoré sme pred výletom do prírody zabudli naimpregnovať. No a hodiť sa môže aj opravná sada na lode, ktorou opravíte nielen gumové súčasti malých plavidiel, ale napríklad aj ich hliníkovú konštrukciu.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena