📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Jedinečná kombinácia písacej potreby a nástroja na sebaobranu. Prakticky ide o taký kubotan na písanie. Je niekoľko tvarov a typov, ktoré sa dajú použiť a majú jednoznačné výhody, ktoré určite oceníme.

Kombinácia obranného prostriedku a písacej ceruzky? To znie celkom komicky. Koho by napadlo, že to naozaj môže fungovať a čo viac, že to ľudia budú kupovať. K neuvereniu? Poďme si povedať, čo to vlastne je. Takzvané taktické pero je kombináciou kubotanu a písacej potreby. Obe dve role plní skvele, za čo môže hlavne jeho konštrukcia a premyslenosť. Čo tým získame? Výhodu nad útočníkom, ktorý nečaká, že pri sebe niečo podobné budeme mať a tiež duševnú istotu, pretože hoci to nevyzerá, sme ozbrojení.

Pero je mocnejšie ako meč

Slávny výrok, ktorý nikdy nemal toľko opodstatnení ako dnes. Vtedy sa jednalo o písomnú formu proti boju. Dnes sa jedná o obranú formu proti tej útočnej. Konštrukciataktického pera pripomína obyčajnú písaciu pomôcku. V čom je jeho sila? Schránky sú tvorené najčastejšie z tvrdeného hliníka. Ten je pre toto určenie ako stvorený. Je pevný a zároveň ľahký. Táto tvrdá a pevná konštrukcia dodáva taktickému peru dobrý základ pre kvalitný obranný prostriedok. Pri napadnutí ho vytiahneme z vrecka, alebo zoberieme zo stola a uzavrieme v päste. Od tej chvíle funguje ako Kubotan. Spevňuje päsť a pomocou úderov na miesta, ako je krk, mäkké tkanivá, ale aj kľúčnu kosť a podobné, môžeme útočníka nepríjemne zraniť. Ako zranený už je v nevýhode a my si môžeme obrátiť situáciu k nášmu dobru.

Jednou píšeme a druhou útočíme

Keďže je to pero, je nám jasné, že sa s ním dá aj písať. Na jednej strane má klasický výsuvný hrot, rovnako ako pero. Náplň je vymeniteľná, čo predlžuje životnosť pera na neurčito. Druhá strana pera je tá útočná. Áno, môžeme útočiť aj tou písacou, konštrukčne to s prehľadom vydrží. Avšak druhá strana je na to priamo uspôsobená. Každý výrobca sem umiestňuje inú koncovku. Niektoré perá tu majú útočný hrot, iné zaoblenie v štýle kubotanu. Existujú aj špeciálne koncovky, ktoré sú prispôsobené na rozbíjanie okien alebo odberu a uchovanie DNA. Čože? To ako vážne? Áno, znie to trochu ako z filmu, ale je to tak. Ide o špeciálne navrhnutou korunku, ktorú keď udrieme, priľne v nej DNA vo forme krvi alebo tkaniva. Pomocou tejto informácie je identifikácia útočníka oveľa jednoduchšia.

Prekvapenie

Taktické perá využívajú civilisti, rovnako ako security služby, policajtialebo vojaci. Jedná sa o úplne elegantné riešenie otázky o osobnej obrane. Na niektoré miesta si nemôžeme vziať nôž, strelnú zbraň, alebo teleskopický obušok. Ale pero? Ako by mohlo pero ublížiť?A v tom je ten krásny moment prekvapenia. Keď na vás niekto zaútočí, myslí si, že nie ste vybavení, že má prevahu, pretože využil moment prekvapenia. Pomocou taktického pera môžeme túto prevahu dostať na našu stranu. Zmestí sa do vrecka, do tašky, do taktickej vesty, skrátka kamkoľvek. Vďaka svojej konštrukcii, ktorej útočná časť je z jedného kusu materiálu, nás nesklame a vydrží aj naozaj hrubé zaobchádzanie.

Nakupujeme podľa vkusu

Takže, ako si vybrať? Otázka ťažká, odpoveď ľahká. Podľa toho, čo sa nám páči. Stačí sa držať dobrých materiálov a firiem. Tieto dva medzníky nám zaručí spokojnosť a kvalitu. V tejto kategórii nájdeme veľa taktických per, od tých jednoduchších po zložitejšie. Všetky slúžia jednému záujmu - písať a chrániť.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Celková dĺžka
cm cm
Svetelný tok
lm lm
Dosvit
m m
Dĺžka
cm cm
Priemer
cm cm
Hmotnosť (kg)
kg kg
Napájanie
Materiál