📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Ochrana nášho zdravia by mala byť vždy na prvom mieste. Mali by sme teda chrániť aj lakte a kolená. Ľahko sa môže stať, že si ich poraníme. Vďakabohu však neexistuje len jeden druh chrániče. Ako sú teda najlepšie?

Odreté kolená a lakte. S tým musíme pri našich obľúbených aktivitách počítať. Stane sa to hneď - niekde sa plazíme, skĺzneme a nepríjemnosť je na svete. Každopádne to tak byť nemusí. Jednoducho sa môžeme chrániť. Lenže ako na to efektívne? Napríklad nosením chráničov a ochranných pomôcok. Tie sú priamo konštruované na to, aby zniesli to, čo by ani naše telo neznieslo. Dopomáha im k tomu poriadny materiál, ale tiež dobrá konštrukcia. Ako to spoznáme, to sa hneď dozvieme.

Žiadne škrabance, dobré škrabance

Lakte a kolená sú na podobné poranenia najnáchylnejšie. Lakťom sa môžeme buchnúť, kolenom do niečoho kopnúť. Možností je veľa, ale ani jedna nie je príjemná. Nie je teda ľahšie nosiť chrániče? Je, preto si o nich niečo povieme. Ak sa budeme držať chráničov len na tieto partie, môžeme ich rozdeliť na hlavné dve skupiny. Na vonkajšie a vložné. Vložné sa vkladajú do špeciálnych vreciek na našom oblečení. To ale najskôr to oblečenie musíme mať. Preto je reálnejším riešeními kúpiť si vonkajšie chrániče. Prečo vonkajšie? Pretože je pomocou elastických popruhov pripneme k ruke alebo nohe cez oblečenie. Je podľa čoho vyberať? Ako u všetkého ostatného nám musí chránič sedieť. Najhorší je chránič, ktorý si ľubovoľne putuje po končatine. Dajme pozor na uzamykanie popruhov a ergonómiu chrániča.

Sluch nenahradíš

Podobne ako u očí je potrebné chrániť aj ostatné vnemové orgány. Veľmi náchylný je náš sluch. Poznáme také to pískanie v ušiach po veľkej rane? To sme práve stratili sluchové bunky, ktoré sa už nikdy neobnoví. Smutné? Oveľa smutnejšie je, že sa tomu dá zabrániť. Ochrana sluchu je rovnako dôležitá, ako ochrana očí. Problém prichádza s výberom vhodnej ochrany sluchu. Možností je niekoľko. Môžeme zvoliť špunty do uší, slúchadlá alebo elektronické slúchadlá. Každá možnosť má svoje pre a proti. Štuple neprekážajú, ale ich nosenie nie je veľmi príjemné. Okrem toho zvuk prijímame aj okolím uší prostredníctvom vibrácií. Slúchadlá pripadajú ako lepšia možnosť, ale môžu prekážať. Stojí pred nami ťažká úloha, ktorú pomôžeme rozlúsknuť v ďalších článkoch.

Chráňme sa

Zdravie máme bohužiaľ len jedno. Veľmi často ľudia podceňujú situácie a rozhrešenie prichádza až v nemocnici, kedy je neskoro. Nebuďme týmito ľuďmi a zamyslime sa nad našimi možnosťami skôr, než začneme konať. Je pravda, že sú niektoré doplnky drahé, ale akú cenu má život? Odpoveď znie - nenahraditeľnú.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál