📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Mobilný telefón môže byť veľmi drahá záležitosť. Preto by sme ho mali dobre chrániť. Ako to dosiahnuť? Veľmi jednoducho - vhodným puzdrom. Aké však zvoliť materiály a štýl zatvárania? A kde ho chceme nosiť?

Mobilné telefóny sú čím ďalej tým drahšie. Môžu za to predovšetkým moderné technológie a neustále inovácie v tomto odbore. Takýto telefón môže bez problému stať aj 15-20 tisíc korún. Bohužiaľ hlavnou prednosťou týchto telefónov väčšinou nie je odolnosť, hoci sa o to začínajú výrobcovia zaujímať. Ak sme sa rozhodli vziať si telefón so sebou do akcie alebo na výlet, mal by byť patrične chránený pred nárazmi, ale aj okolitom prostredí. Tento problém hravo vyrieši puzdrá na mobilné telefóny, ktoré sú priamo na tento účel designované.

V bezpečí a po ruke

Čo budeme od takého puzdra požadovať? Aby udržalo náš telefón v bezpečí. To nie je až tak ľahká úloha, keď si predstavíme, čo nás koľkokrát postretlo za situácie. Ďalšou požiadavkou je dobrý prístup k telefónu. Predsa len, ak budeme na sebe mať taktickú vestu, nosič plátov alebo obyčajný batoh s dobrým bedrovým popruhom, môžu pri vyťahovaní mobilu z vrecka nastať ťažkosti. Telefóny sú čím ďalej tým väčšie, čo sťažuje ich vytiahnutí z menšieho vrecka. Dve hlavné kritériá máme, teraz si o nich poďme niečo povedať.

Dobrý prístup, polka štestia

Keďže existuje naozaj veľa verzií telefónov s rôznymi veľkosťami, skôr sa stretávame s univerzálnymi veľkosťami púzdier. Tie sú označené maximálnou uhlopriečkou telefónu, ktorú dokáže puzdro pojať. Aby telefón v puzdre dobre držal, musíme si postrážiť pár základných prvkov. V prvom rade je to systém zapínania. Rovnako ako u zásobníkov existuje niekoľko rôznych možností, my si ale odporučíme iba jednu. Je ňou klasické veko zaistené buď na rýchlosponu alebo suchý zips. V istom ohľade je suchý zips lepší - otvorenie je rýchlejšie, ale nevyhneme sa nepríjemnému zvuku, ktorý rýchlospona nerobí. Napriek tomu nemusíme u puzdra na suchý zips nastavovať dĺžku veka, čo u rýchlospony musíme. Celkovo by malo byť puzdro elastické aspoň na stranách. Tým dôjde k lepšiemu zovretiu telefónu, ktorý nám nevypadne, ani keď zabudneme puzdro zapnúť. Pri dobrom zovretiu telefónu však vzniká otázka - ako telefón vybrať, keď bude patrične zovretý? K tomu pomáha veľmi elegantné riešenie v podobe špeciálneho opasku. Ten vedie až dovnútra do puzdra pod telefón. Tým, že za neho zatiahneme, ho povytiahneme von, čím povyleze aj telefón. Tento systém je veľmi rýchly, v kombinácii s vekom na suchý zips budeme spokojní asi najviac. Veko totiž otvárame tým samým popruhom, ako vyťahujeme telefón. Oba úkony sa spoja a celý proces je o poznanie rýchlejší.

Nepremokavé a dobre umiestnené

Samozrejmosťou u takéhoto puzdra je odolnosť voči okolitým vplyvom. Malo by byť teda nepremokavé a odolné voči oderu a pádu. Na vnútornej strane by malo byť puzdro vybavené jemnejšou látkou, ktorá bude k telefónu patrične šetrná. Pre tieto puzdrá, podobne ako všetky ostatné, sa najčastejšie používa nylon v jeho modifikáciách. Ideálne je 1000D balistický nylon, avšak aj jeho ľahší súrodenci - 600D alebo 400D účelu postačí. Ak je nylon ľahší, mal by mať povrchovú úpravu, napríklad zatretú PU alebo teflónom. Čo sa týka nosenia puzdra, sú varianty celkom jasné. Puzdro musí ísť umiestniť na Molle väzbu, rovnako tak, ako prievlak na opasok. Čím viac možností budeme mať, tým viac budeme môcť puzdro používať. U výberu si musíme dať najväčší pozor na veľkosť telefónu, aby sme si nekúpili buď zbytočne veľké, alebo naopak malé puzdro.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál