📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Za účelom sebaobrany už ľudstvo vymyslelo množstvo rôzneho vybavenia. Jedna kategória nás však obzvlášť utvrdzuje v tom, že fantázii sa skutočne medze nekladú. Hovoríme o obranných dáždnikoch, ktoré spĺňajú viac funkcií. Vrátane tej, ktorú by sme očakávali.

V niektorých kruhoch je skrátka lepšie na seba príliš neupozorňovať. A nevyvolávať paniku u verejnosti skutočnou zbraňou, ktorá vyzerá ako… no, ako skutočná zbraň. A aká je alternatíva? Priniesť si do spoločnosti jednoducho zbraň, ktorá ako zbraň nevyzerá.

Dáždnik je na tieto účely ideálne riešenie. Pokiaľ si ho so sebou neponesiete práve na túru do Krkonôš, budete s ním nenápadní takmer kdekoľvek. Teda možno až na výnimočne sparné dni. Lenže zase - môžete tvrdiť, že ste si dáždnik vzali ako ochranu proti slnku.

Obranné dáždniky sa vyznačujú výnimočne tuhou konštrukciou. Keď s nimi skrátka v sebaobrane praštíte potenciálneho útočníka, viac-menej sa ani neohnú, nieto aby praskli. Dokážu plniť v podstate rovnaké funkcie ako taká baseballová raketa – len s tým rozdielom, že baseballová raketa v divadle alebo v kaviarni by vyvolala minimálne pozdvihnuté obočie a otázniky v očiach ostatných hostí.

Naproti tomu, s obranným dáždnikom si môžete pripadať ako tajný agent. On totiž takýto dáždnik slúži aj ako dáždnik. Jednoducho sa s ním jednoducho môžete chrániť aj pred dažďom, pretože jeho poťah je dostatočne účinný na to, aby zachytil a presmeroval kvapky dažďa, ktoré by sa vás inak chystali zmáčať.

Nájdete u nás napríklad dáždniky s guľovou hlavicou z tvrdého dreva, ktorá slúži ako úderná časť dáždnika. A verte, že keď s takým dáždnikom pôjdete proti človeku, ktorý vás napadne, stačí ho udrieť do holene a účinne ho tak vyradíte „z prevádzky“. Súčasne budete mať istotu, že mu nespôsobíte smrteľné zranenie a nebudete ešte popoťahovaní za neprimeranú obranu.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena