📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Puzdrá na fotoaparáty sú dôležité rovnako tak ako napríklad puzdrá na ďalekohľady. Možno aj dôležitejšie. Podľa čoho by ste mali také puzdro vyberať a ako by malo vyzerať? Odpovede nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Strata rovnováhy, slabší úchop, dôvodov môže byť viac, než by Vás kedy napadlo. Výsledok je vždy rovnaký. Opatrne zdvíhate svoj fotoaparát zo zeme a spolu s nadávkami dúfate, že bude stále fungovať. Tento problém môže vyriešiť napríklad outdoorový fotoaparát, ktorý bude odolný voči vode a pádu. Ak patríte k tým, ktorí chcú mať svoj prístroj pekne v bezpečí, či už sa jedná o odolný fotoaparát, alebo zrkadlovku, ste tu správne. Ono je vo výsledku totiž jedno, čo je to za foťák, v bezpečí by mali byť všetky. Čo teda vyrieši Vaše problémy, pomôže udržať fotoaparát v bezpečí a Vám tak ušetrí stres a peniaze za nový fotoaparát?

Áno, samozrejme, je to správne puzdro. Takéto puzdro môže byť buď priamo na foťák, na objektív, alebo na všetko dohromady aj s doplnkami. Záleží predovšetkým na Vás, koľko budete chcieť minúť peňazí, aké sú Vaše preferencie a aké veľké puzdro by ste si predstavovali. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate niečo o materiáloch, konštrukcii, veľkostiach, ale aj typoch puzdier. Tak už sa nenechajme ničím zdržovať a poďme na to.

Aké typy mám k dispozícii?

Správna otázka. Ako som naznačil už v druhej časti úvode, máme niekoľko rôznych typov puzdier. Ich výber bude závisieť predovšetkým od typu fotoaparátu, pre ktorý bude puzdro slúžiť. Teda - ak máte kompaktný fotoaparát, pravdepodobne Vám bude stačiť menšia brašna, do ktorej sa kompakt zmestí aj s nabíjačkou, prípadnými filtrami a ďalším príslušenstvom. To spravidla nezaberá toľko miesta. Inak to je u zrkadloviek. K telu fotoaparátu máte často dva a viac objektívov. Niektoré sú širokouhlé, iné slúžia na makro, iné na poriadne optické priblíženie so zachovaním optimálnej svetlosti. V tomto prípade siahnete po väčších brašniach, ktoré budú mať vnútorný priestor dostatočne rozdelený, aby pojal ako samotný prístroj, tak aj ďalšie objektívy a ostatné. Prípadne si môžete zakúpiť puzdro len na objektív. To je tiež dobrá alternatíva, ktorá pridáva trochu starej dobrej modularity. A kto by ju nechcel, že?

No a ako sa nosí?

Keď už vieme, aké typy sú k dispozícii, môžeme si prezradiť, ako sa dajú nosiť. Tašky sa spravidla nosia v ruke za klasické ucho, madlo, ak chcete. Spolu s ním majú v 99% prípadov ramenný popruh pre ľahké nosenie a voľné ruky. Niektoré puzdrá môžu mať aj prievlak na opasok, alebo systém pre pripevnenie na MOLLE väzbu.

Ako majú vyzerať?

Ďalšia skvelá otázka. Puzdrá sa spravidla zatvárajú pomocou klopy zaistenej trojzubcom alebo inou sponou. To je síce dobrý spôsob, ale myslite na bezpečnosť. Aby sa do puzdra nedostali nenechavé ruky zlodejov, alebo Vám veci nevypadli, hodí sa zips. Odporúčam potom YKK® zipsy, ktoré sú považované za najlepšie na svete. Myslite tiež na to, aby boli nepremokavé. To nás privádza k materiálu.

Spoliehajte sa len na materiály, ktoré si to zaslúžia. Skvelá je napríklad Cordura®, ale postačí aj klasickejší nylon. Veľmi dôležité je, aby bol materiál nepremokavý. Jedine tak si môžete byť puzdrom naozaj istí.

Dajte pozor aj na vnútorné usporiadanie puzdra. Teraz nehovorím ani tak o rozloženiu vreciek a priehradiek, ako o polstrovaniu. Keď Vám spadne foťák a rozbije sa, je to nešťastné. Keby spadol foťák v puzdre a rozbil sa, to by bol vrchol. Preto dbajte na polstrovanie a výstuže.

Suma sumárum

Nemusíte sa báť, výber tašky nie je nijako zložitý. Stačí vedieť, ako máte veľký fotoaparát a koľko vybavenia a doplnkov so sebou plánujete nosiť. Podľa toho sa potom zvolí správna veľkosť, vnútorná dispozícia. Na záver vyriešte farbu, dizajn, spôsob nosenia a budete spokojní.

Malý tip na záver. Pokiaľ bude mať puzdro vnútornú farbu napríklad oranžovú, bude sa Vám v ňom všetko lepšie hľadať. A s tým sa lúčim.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál