📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Trocha pohodlia u rýb, na záhrade alebo v kempe? To všetko dokážu skvele zariadiť kreslá a stoličky. Bohužiaľ nie sú všetky rovnaké. Každé poskytuje trochu niečo iné. Všimnime si dobre, nech neľutujeme.

Keď príde reč na pohodlie, bude sa týkať mnohých smerov. Pohodlia pri spaní, cestovania, ale tiež napríklad kempovania alebo pobytu v prírode. Ako sa môže tu premietnuť pohodlie? Veľmi jednoducho - stačí si uvedomiť, ako budeme v lese alebo v kempe fungovať. Kde budeme sedieť? Kde budeme jesť? Môžeme si sadnúť na kameň alebo na peň. Takýchto možností je veľa. Avšak aj v tomto smere môžeme dosiahnuť určitého pohodlia. Pomôžu nám k tomu kreslá a stoličky, ktoré sú dnes pri týchto aktivitách naozajstným štandardom.

Malé a skladné

Takou možnosťou môžu byť aj skladacie stoličky. Ako si to máme predstaviť? Prakticky sa jedná o malú, nízku stoličku, ktorá sa dá zložiť do ešte menšieho balenia. Je to práve priestorovánenáročnosť, ktorá robí z týchto stoličiek skvelých spoločníkov na našich cestách. Naozaj, ich najväčšou výhodou je ich bezproblémové pripnutie na batoh alebo ruksak. Pokojne ich môžeme dať aj dovnútra. Existuje hneď niekoľko rôznych konštrukčných riešení. Buď sa jedná o dva obdĺžnikové rúrkové profily, ktoré sú uprostred skrížené. Táto konštrukcia je jednoduchá, ale priestorovo nevýhodná. Naopak trojnožky sú v tomto ohľade veľmi zaujímavé. Uprostred nôh je plastová vložka, ktorá zastavuje každú z nôh na svojom mieste. Hore je medzi nimi napnutý sedák. V zloženom stave umiestnime stoličku do obalu a pripneme na batoh - ideálne. Ale čo opora chrbta? Už sme sa báli, že sa nikto nespýta. To je naozaj nevýhoda, ktorú treba spomenúť. Takéto stoličky nie sú konštruované na dlhšie sedenie. Ona chýbajúca opora chrbta spôsobuje ich nepríjemné bolenie, ktoré nie je žiadané. Čo teda s tým?

Väčšie, ale pohodlnejšie

V prípade, keď budeme chcieť viac pohodlia, je potrebné sa zamerať na inú sortu kresiel a stoličiek. Náš eshop pre tento záujem ponúka hneď niekoľko možností. V každom prípade budeme spokojnejší s pohodlím, ale o to menej spokojní s priestorovou náročnosťou. Taká stolička má okrem priestoru pre sedenie aj oporu chrbta a dokonca aj rúk. Opora chrbta je veľmi dôležitá. Môžeme sa v pokoji oprieť a uľaviť tak chrbtu. Také stoličky sú prispôsobené pre dlhšie sedenie. Rovnako tak tomu pomáhajú aj lakťové opierky. Uľavíme tak ramenám aj rukám samotným. Ako sme už spomenuli, zväčšuje sa s pohodlím aj priestorová náročnosť. Samozrejme, že aj takú stoličku môžeme zložiť a pripnúť ku krosne, ale váhu neschováme. Je to ako vždy, niečo za niečo. Váhu môže kompenzovať materiál, ale ani ten nevie čarovať.

Hliník a nylon

Najviac sa v tomto odbore stretneme s hliníkom a nylonom. Teda ich modifikáciami. Vďaka nízkej hmotnosti a veľkej pevnosti hliníka je jeho používanie samozrejmé. Dobre sa spracováva a mnoho vydrží. Sedacie a oporné časti bývajú najčastejšie zhotovené z polyesteru alebo nylonu. Tie sú, podobne ako hliník, najlepšou voľbou. Dajme si pozor, nech nekúpime zbytočne ťažkú stoličku zo železa, budeme veľmi nespokojní s jej váhou.

Kam ktorú?

Každá stolička slúži na niečo iné. Malú bez opory rúk a chrbta môžeme nosiť so sebou po výletoch, kedy nosíme všetko na chrbte. Tie väčšie a ťažšie sa hodia skôr na ryby a kempovanie. Jedná sa len o odporúčania. Môžeme si nosiť kam chceme, ktorú chceme. Vždy si však tieto časti vonkajšieho "nábytku" nájdu svoje miesto na záhrade pri grilovaniualebo obyčajnom posedeniu. Jediné, čo si vždy musíme postrážiť, je materiál, ten nezamaskujeme ničím.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál