📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Káva je na potulkách prírodou ideálnym povzbudením. Urobte si pauzu, nechajte oddýchnuť svojim unaveným nohám a zarobte oheň. Pitie kávy je rituál, ktorý vyznáva asi väčšina populácie. Len málokomu káva nechutí. A pokiaľ nemáte pitie kávy zakázané od doktora kvôli vysokému tlaku alebo srdcovým problémom, potom nie je čo riešiť.

Káva patrí k najobľúbenejším nápojom a súčasne povzbudzujúcim prostriedkom dnes. Pritom ohľadom počiatkov jej pitia kolujú iba legendy. Napríklad tá jemenská o pasáčikovi Kaldimu, ktorému kávovníkové čerešne povzbudzovali kozy. Prvá kaviareň vznikla približne v 15. storočí v Istanbule a odvtedy sa už postupne začala šíriť po celom svete.

Vybavte sa na kávový rituál

Každý kávový rituál, najmä ten, ktorý prebieha mimo civilizáciu, vyžaduje dôkladnú prípravu vybavenia. To by malo byť odľahčené a nemalo by zaberať veľa miesta v batohu, nech už sa teda rozhodnete k akémukoľvek spôsobu prípravy. A pretože vonku nenájdete elektrinu, bude sa vám hodiť skôr mechanické vybavenie.

Pomeľte si kávu na cestách

Čerstvo pomletej káve sa nič nevyrovná. Preto si so sebou do prírody berte nemletú kávu, ideálne z nejakej osvedčenej pražiarne, ktorú si namelete až cestou. K tomu je prirodzene potrebný mechanický mlynček, ktorý vám kávu namelie presne tak, ako na to boli zvyknuté predchádzajúce generácie. Teda nie tak, že stlačíte tlačidlo, ale že si voňavý mok skrátka odpracujete. Môžete to vnímať ako súčasť onoho rituálu.

Správna filtrácia je základ

Vďaka nami ponúkanému vybaveniu a sadám na filtrovanie kávy si môžete pripraviť dokonalý nápoj bez kúskov, ktoré by vám škrípali medzi zubami. Tu je opäť dôležité, aby sady na kávu zaberali čo najmenej miesta v batohu. A aby ste ich váhu pokiaľ možno ani nespoznali.

Vychutnajte si ju z ľahkého hrnčeka

Vybrať si však môžete aj ľahké hrnčeky, z ktorých si svoj lahodný nápoj na cestách vychutnáte najlepšie, a dokonca aj príslušenstvo pre tieto hrnčeky v podobe rôznych filtrov a sít, vďaka ktorým si z hrnčeka ľahko vytvoríte „mobilný“ french press. Taký, ktorý na rozdiel od toho kuchynského prežije aj tvrdšie zaobchádzanie. Rovnako ako pri vyššie uvedených produktoch je aj pri outdoorových hrnčekoch dôležitá výdrž, ale aj minimalistické prevedenie.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Objem (l)
l l
Materiál