📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Pasívne slúchadlá sú v kocke povedané to isté, čo aj ďalšie tlmiče hluku. Na rozdiel od iných typov vybavenia a doplnkov slúžiacich ku tlmeniu zvuku, spoznáte ich ale ľahko tak, že pripomínajú slúchadlá tradičná (konštrukcií).

"Pasívne slúchadlá" sú v kocke povedané (a funkčne) to isté, čo aj ďalšie "tlmiče hluku". Na rozdiel od iných typov vecí, vybavenia a doplnkov slúžiacich ku tlmeniu zvuku, spoznáte práve tieto ale ľahko tak, že pripomínajú slúchadlá tradičná. Sú podobne masívne a polstrované, avšak zvuk nevedú (chýba kábel), ale tlmí.

Prečo je dobrý nápad chrániť si dnes vždy a všade sluch?

Ľudské uši sú niečo ako vaše ďalšie orgány - nič neodpustí a časom sa ozvú problémy. Moderné mesta (nielen tá ovšem) sú hluku doslova plná (nie nadarmo zaviedli moderný vedci pojem "zvukové znečistenie") a je dnes v civilizácii plno miest, kde je hluk naozaj problém - to sú všetky tie križovatky, nájazdy na diaľnice a diaľnice relatívne kúsok od nás. Niet divu, že v takomto prostredí má človek problémy zaspať, následne zle spí a má po čase depresie.

Spať v podobných pasívnych tlmiacich slúchadlách aj v slúchadle elektronickom je ale určite nereálne, v protihlukové helme taktiež, takže v podobných prípadoch nezostáva, než si zaobstarať penové štuple do uší. Spať v tých je už oveľa lepšie realizovateľné.

Aký tlmiaci výkon môžem od moderných pasívnych slúchadiel očakávať?

Drvivá väčšina predajcov podobného vybavenia (tj. pasívnych ochranných slúchadiel na uši) má zvyčajne niekoľko produktových radov rozdelených zvyčajne podľa efektívnosti. Je logické a predvídateľné, že napríklad model Peltor III. je logicky lepšie ako Peltor I. Ako obvykle, aj u iných produktových tried (a vlastne aj všetkých produktov), cena tu (v drvivej väčšine) určuje aj kvalitu, materiály a ďalšie prípadné dostupné tlmiace technológie.

Radšej pripomíname pre úplnosť, že aj keď máte na ušiach ten najlepší pár ochranných pasívnych slúchadiel, určite to neznamená, že nebudete počuť nič. Nezabudnite, že ľudské telo je vytvorené tak, že vníma zvuky aj celou plochou hlavy (hlavne tie nízke). Takže aj keď budete mať štuple do uší, slúchadlá proti hluku a protihlukovú helmu, stále niečo počujete. Ono je to vlastne celkom praktická vec - človek sa aspoň stále môže normálne s niekým baviť v blízkosti (napríklad v práci s kolegom či šéfom) a rozumieť mu aj bez revania.

Aké majú pasívne slúchadlá prínosy a nevýhody?

Jedna z veľkých nevýhod moderných pasívnych slúchadiel spočíva v tom, že sú na hlave pomerne ťažké a zvyčajne po chvíli značne nepohodlne tlačí na uši. To platí obzvlášť pre modely z najvyšších radov, ktoré síce majú prvotriedne tlmenie, ale ich váha je na hlave už veľmi poznať. A to opäť platí tým viac, čím viac času s nimi na hlave cez deň strávite. Môžu sa dostaviť aj niektoré nepríjemné pocity pri ich nosení: môže vás začať bolieť hlava, uši, na ktoré pasívne slúchadlá tlačia, a tak podobne.

Lepšie modely tlmiacich pasívnych slúchadiel sú nastaviteľné vo svojom posedu aj rozpätiu, prípadne v ďalších fixačných polohách. Otravný vnem tlaku sa tak s nimi dá pri dobrom nastavení až neuveriteľným spôsobom zredukovať.

Oproti iným typom ochrany pred hlukom tvoria pasívne slúchadlá strednú triedu: oproti špuntom do uší sú síce mega-drahé, sú ale lacnejšie, ako protihluková prilba a elektrická slúchadlá alebo snáď akákoľvek iná aktívna slúchadlá.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka