📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Štuple do uší sú nevyhnutnou súčasťou výbavy moderného človeka, pretože nikdy nevie, že bude v situácii, kedy mu môže ísť o sluch - v prvom rade je to ale samozrejme pri hlučnej práci, potom v prírode a máme tu aj hlučné akcie.

Štuple do uší sú nevyhnutnou súčasťou výbavy moderného človeka, pretože nikdy nevie, kedy sa primotá k nejakej situácii, kedy mu môže ísť o sluch - v prvom rade je to samozrejme pri hlučnej práci (človek ani nemusí mať elektrické nástroje, ale ono bohato stačí, keď sa snažia rozbiť drevený klát piati kliny, tak kov o kov je solídny hluk). Potom tu máme hluky prírodné (hrom, výbuch sopky). No a do tretice hluky vonkajšie otravné (diskotéka alebo koncert cez cestu, strelnica o pár pozemkov vedľa, hon, …).

Čo vyjadruje pri všetkých štupľov do uší ich SNR?

Výraz "SNR" značí u štupľov do uší všetkých typov vždy rovnakú vec. Ich útlm aneb "Signal to Noise Ratio". Tieto prostriedky sa u všetkých výrobcov udávajú v decibeloch a naznačujú, o koľko sa zníži táto hluková otravná záležitosť potom, keď ju budete počuť práve cez danej špunty.

Je nevyhnutné dostať sa s hodnotami minimálne na 80-85 dB, inak hrozí po dlhodobom vystavení nebezpečenstvo pre váš sluch. Zvuk cez 85 dB je príliš, 75-80 dB je dobrý, 75-70 dB prijateľný a hodnoty pod 70 dB viac ako bohato a zbytočne nadmerné.

V tých naozaj najviac hlučných prostrediach je nevyhnutné používať kombináciu (penové štuple do uší + slúchadlá a protihluková prilba), ale inak sú penové tlmiče do uší praktické hneď z viacerých dôvodov: sú malé, ľahké, netlačia na hlavu, sú prenosné a lacné, takže ich môžete mať viac v každých šatách a viacero batohoch (potom je skrátka nemožno zabudnúť).

Zmierte sa aj s tým, že nemožno počuť nikdy "absolútne nič", pretože zvuk sa prenáša aj skrze kosti lebky.

Na čo si dať pri výbere štupľov do uší pozor a prečo na to pamätať?

Jednak je potrebné zohľadniť váš tvar a veľkosť zvukovodov. Drvivá väčšina plastových štupľov do uší má univerzálne veľkosti, takže je nutné prípadne siahnuť po inej. A pamätajte aj na to, že každý zvukovod u jednotlivých ľudí je unikátny, môže teda v praxi dôjsť k tomu, že máte v každom špuntu do uší trochu iné veľkosti.

Prečo by som mal dať prednosť špuntom do uší pred mušľovými chráničmi hluku?

Asi si hovoríte, veď je to jedno, nie? Nie je to tak úplne pravda - keď sa totiž nachádzate v pracovnom prostredí, ktoré je vysoko prašné a špinavé, sú potrebné zvukové chrániče, čo sa dajú ľahko zaviesť aj vytiahnuť a neznečistíte si ich ani ucho. Tu penové zátkové špunty do uší (a podobné zátkové verzie) moc neposlúži a bude nevyhnutné ich nahradiť umývateľnými zátkovými chráničmi hluku (majú úchyt alebo stopku a vytvarované zase majú tylový alebo náhlavný oblúk).

Na trhu existujú nielen štuple do uší proti hluku, ale tiež proti vode. Zvážte preto, aké potrebujete a prečo. Hlučnejšie miesta zase chcú kombináciu (slúchadlá + štuple do uší).

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Materiál