📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Človek je teplokrvný živočích a dostal do vienka od prírody slušnú telesnú reguláciu (potenie, trasenie svaly, ...), ale niektoré teploty telo nezvládne a skolabuje. Vtedy ho delí bez správneho vybavenia od smrti len chvíľka...

Človek je teplokrvný živočích a dostal do vienka od prírody celkom slušnú telesnú reguláciu (potenie, chvenie svalov, ...), ale niektoré teploty jednoducho telo nezvládne, skolabuje a porúča sa na zem. Vtedy ho zvyčajne delia bez správneho vybavenia od smrti len chvíľka ...

Prečo by Alu-fólia nemala chýbať v žiadnom batohu ani vrecku?

Ale ono ani nemusí ísť len o život. Dôvodov hovoriacich pre vlastnenie alu-fólie (alebo ešte lepšie, viacero alu-fólií) je nemálo:

  • Keď ju rozdelíte Paracordom / akúkoľvek šnúrou, dá sa použiť ako núdzové prístrešie a využiť ako ochrana pred vetrom, snehom a dažďom.
  • Dá sa do nej v batohu zabaliť vec, u ktorej chcete, aby vám vydržala v určitej teplote (zmrznuté jedlo, pivo, ...).
  • Kedykoľvek a kdekoľvek sa dajú využiť ako protekcia pred hypotermiou (postihnutého zabalíte tak, aby aktívna strana vyžarovala dovnútra smerom k nemu) aj hypertermiou (zabalíte ho tak, aby bola odrazová strana mimo).
  • Dobre poslúži aj ako nepremokavá podložka pod stan alebo spacákje totiž rovnako užitočná, ako známa "alumatka".
  • Vecička nestojí často ani stovku, takže by celkom určite mala byť súčasťou všetkých vašich survivalových sád a súprav na prežitie.
  • Keď je alu-fólia pokrytá ochranným plastovým krytom, možno ju využiť aj k prenosu sypkých a väčších vecí odniekiaľ niekam.

Ako môže núdzová termoizolačná prikrývka zachrániť život?

Napríklad produkt "Núdzová termoizolačná prikrývka BLIZZARD® Survival Blanket" je síce o trochu drahšia (cca tisícka), ale ponúka toho o poznanie viac. V prvom rade je to ale obria deka sa samolepiacim uzáverom, vďaka ktorému sa dá opätovne používať.

Ide o najmodernejšiu vec a postup využívaný aj najlepšími dnešnými profesionálmi (záchranári s helikoptérami, vojaci, ...). Podobné produkty Blizzard® sú síce populárne hlavne v Anglicku (British Army, British Royal Marines, RAF sada na prežitie, RAF záchranárska služba, UK záchranári, ...), ale svoje ctiteľa majú aj v USA (US Army ju dokonca odporúča pre svojich US Special Forces zdravotníkov a to v príručke USA PHTLS).

Prikrývka Núdzová termoizolačná prikrývka BLIZZARD® Survival Blanket váži 450 g, má rozbalené rozmery 230 cm x 200 cm (po celom pretiahnutí ale až 230 cm x 247 cm) a zbalené rozmery (21 cm x 11 cm x 5 cm). Vecička využíva aj technológiu Reflexcell ™ - to je trojvrstvový elastický materiál: vrchná vrstva vás ochráni proti vetru a vode, stredná vrstva zasa dodáva pre zmenu elasticitu a spodná vrstva finálne odráža telesné teplo späť.

Môže núdzový termoizolačný vak pomôcť s prežitím?

Odpoveď je samozrejme pozitívna - ani civilistom sa nevyhýbajú všelijaké katastrofy. Ono k tomu stačí málo - v málo navštevovanom teréne pošmyknúť na zarastenom kameni a je o problémy razom postarané. Trávite tu v lepšom prípade nechtiac noc, v horšom aj niekoľko dní, než vás zase niekto nájde.

Vydať sa do podobných podmienok bez nejakej formy núdzové termoizolácie je preto holé bláznovstvo a nerozum. Navyše, práve pri šoku a zraneniu má človek tendenciu robiť hlúposti. Preto je dobré mať zapínacie vak, ktorý mu umožní zostať v teple a pritom si premyslieť ďalšie kroky ("Zavolať mobilom?", "Bude moje zranenie chcieť ošetriť?", ...)?

Produkt "Núdzový termoizolačný vak - spací vak BLIZZARD® Survival bag" v cene cca 1200, - Kč +/- je ešte o kúsok menší, než produkt "Núdzová termoizolačná prikrývka BLIZZARD® Survival Blanket": váži len 385 gramov, pri rozbalených rozmeroch 230 cm x 78 cm a zbalených rozmeroch 25 cm x 11,5 cm x 3,5 cm.

Aj tento produkt využíva technológiu Reflexcell ™ - čo je trojvrstvový elastický materiál(prvá vrstva platí na vietor a vodu, ďalšie zaistí elasticitu a tretí zase termo-izoláciu).

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál