📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Veci a nástroje spadajúci pod označenie Prvá pomoc nie sú tradičné lekárničky a podobné lekárske vybavenie, ale skôr špecializované nástroje vhodné na to, aby človeku pomohli z jeho určitej konkrétnej nepríjemnej situácie.

Veci a nástroje spadajúce pod označenie Prvá pomoc nie sú tradičné lekárničky a podobné lekárske vybavenie, ale skôr špecializované nástroje vhodné na to, aby človeku pomohli z jeho určitej konkrétnej nepríjemnej situácie.

Kto všetko využije špecializované nástroje pre zdravotnú pomoc?

V prvom rade sú to samozrejme cestovatelia všetkých typov (či už z dôvodu pracovných či kvôli zábave). Tí sú štandardne vystavení nielen pôsobením teplôt a živlov, ale aj všetkým lokálnym drobným nepríjemnosťam. Tu kraľujú pochopiteľne choroby všetkých typov a drobní prenášači týchto chorôb.

Niektoré miesta sú kvôli komárom v lete skutočne nepoužiteľné, nehovoriac o tom, že táto bzučivá zberba prenáša choroby aj u nás (borélie v prvom rade).

Čo je to neutralizačná zložka na korenisté spreje a na čo mi môže byť užitočná?

Produkt "Neutralizujúci zložka na sprej SABRE RED® Decon Aerosol" je aerosólový sprej s fyziologickým roztokom, ktorý pomáha z vašich očí odstraňovať dráždivé chemikálie (je síce podpísaná "SABRE RED", ale to neznamená, že by to snáď nejako znižovalo jej účinnosť inde a inak: poslúži skvele aj pre akýkoľvek slzný, aj korenistý sprej, prípadne aj pri iných chemikáliách v očiach).

Nádobka váži zhruba 50 g, má objem 53 ml a hnacím médiom je tu dusík. Výrobca pri jednosekundovom výstreku sľubuje asi tak dvadsiatku dávok. A pripomíname, že produktu nechýba ani certifikácia ISO 9001: 2008.

Na čo slúži set proti uhryznutiu?

Produkt označený "Set proti uhryznutiu SAWYER® Extractor" je vo svojej najhlbšej podstate len vákuová pumpa, je ale špeciálne navrhnutá tak, aby zabezpečila bezpečné odsatie akýchkoľvek jedov z rany. Tým samozrejme úplne nahrádza všelijaké iné brutálne metódy (vypálenie dreveným uhlíkom, poťažmo vyrezanie skalpelom).

Vákuová pumpa Set proti uhryznutiu SAWYER® Extractor bol navrhnutá tak, aby sa dala ľahko obsluhovať jedinú rukou a rovnako jednoduchá obsluha aj je. A pritom je zariadenie natoľko drobné, ako to len pri slušnej funkcii ide. Štandardne sú súčasťou tejto sady celkom štyri nástavce na extraktor, takže jeho majiteľ ho môže použiť rovnako ľahko na rôzne veľkých ranách.

Efektivita extrakcie závisí dosť na umiestneniu rany, hĺbke vpichu, ... ale dá sa (opakovane samozrejme) využiť po celom tele. Pritom túto sadu nerozhádže absolútne nič pochopiteľne - ani včely, osy, sršne, komáre, ... U niektorých typov uhryznutie hadov a alergických reakcií je nevyhnutné ale vyraziť svižným krokom k najbližšiemu doktorovi.

Otázka je, či tak urobiť aj v prípade nášho jediného jedovatého hada, vretenice: je totiž faktom, že človek so zdravým srdcom uhryznutie ustojí (smrteľná dávka je 15-20 mg, ale zmija máva väčšinou 2-14 mg, výnimočne 39 mg a uvoľní pri uhryznutí rovnako len cca tretinu) a telesná námaha len pomôže k rozprúdeniu jedu ďalej. Naopak deti, chorí, starí a pod. Môžu mať problémy.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Objem (l)
l l
Materiál