📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Zákony a predpisy z ČR/miest a dedín/z EÚ u nás definujú, čo všetko musí byť súčasťou určitých typov lekárničiek a v akom množstve. Určite to preto nie je vec, s ktorou sa oplatí hazardovať. Navyše, môžete ju potrebovať sami.

Zákony, vyhlášky a predpisy z ČR / z miest a dedín / i z EÚ u nás definujú, čo všetko musí byť súčasťou určitých typov lekárničiek a v akom množstve. Určite to preto nie je vec, s ktorou sa oplatí hazardovať. Aj keď vám to takpovediac párkrát "prejde" a budete mať šťastie, čo ale budete robiť, až budete niečo naozaj veľmi potrebovať, ale lekárničku mať nebudete?

nutnou súčasťou moderných podnikov, tiež ale v cestnej doprave, ale aj vo firmách, školách a materských školách a pri profesionálnom používaní, firma Leina-Werke neustále sleduje dodržiavanie týchto noriem zodpovednými orgánmi (polícia atď.).

So zavedením zákona stanoveného povinného typu aj obsahu súprav prvej pomoci pre motorové vozidlá v roku 1968 začína plynulý vývoj spoločnosti Leina-Werke na jedného z popredných európskych výrobcov prvej pomoci / tašiek prvej pomoci / bezpečnostného vybavenia pre motorové vozidlá. A to nielen ako výrobca originálneho vybavenia, ale aj ako vývojový partner známych výrobcov automobilov, spoločnosť Leina-Werke je na celom svete dopytovaná a od začiatku deväťdesiatych rokov zažíva neustály vzostup. Spoločnosť dnes vyrába na šiestich rôznych miestach, z ktorých všetky sú certifikované podľa ISO 9001.

Ako prebiehala história svetovo známeho výrobcu nielen lekárničiek spoločnosti Leina-Werke?

História spoločnosti Leina-Werke GmbH sa začína písať v roku 1964:

 • Spoločnosť bola založená v roku 1964 ako "Leininger Verbandstoffe" ešte v Kolíne nad Rýnom.
 • K presťahovaniu firmy došlo koncom šesťdesiatych rokov. Novým domovom spoločnosti sa stal (a) Windeck (Rosbach).
 • Zmena názvu firmy na názov nový (Leina-Werke), rovnako ako prevzatie pánom Hartmut Steinhauer, ktorý pracoval v spoločnosti 20 rokov, sa konalo v roku 1991.
 • V roku 1993, s akvizíciou spoločnosti Lova v Lovčiciach (Česká republika), iniciované majiteľom Hartmut Steinhauer, došlo k významnému kroku vo vývoji tejto firmy z Windeck. Vďaka dôslednej realizácii stratégie expanzie sa spoločnosť Leina-Werke nielen stala lídrom na trhu pre lekárničky v Nemecku, ale súčasne položila základy pre to, aby sa spoločnosť stala aj najväčším európskym výrobcom výstražných trojuholníkov v roku 1997.
 • Aby bolo možné slúžiť mnohým zákazníkom v Nemecku aj v zahraničí ešte efektívnejšie, bolo vo Windeck v roku 1999 postavené logistické centrum o rozlohe približne 14 000 m2. V súčasnej dobe tu firma pôsobí ako spoločnosť Leina-Werke GmbH.
 • Ďalšie logistické centrum bolo pridané do hľadáčika už v roku 2002 a to v Pegnitz / Bavorsku, odkiaľ sú obsluhované južné nemeckej oblasti a susedné európske krajiny.
 • Spolupráca s firmou Vera v Bielsko-Biala (Poľsko) začala v roku 2004, pričom tá už existovala asi desať rokov, predstavovala ďalší dôležitý krok k uspokojovaniu stále rastúcich nárokov európskych zákazníkov.
 • O rok neskôr bola vo Windeck vybudovaná ďalšia plocha s rozlohou približne 12 000 m² a bola postavená s výrobnou halou o rozlohe 5 000 m². S celoeurópsky jedinečným sterilizačným systémom sa tu od augusta 2006 vyrábajú známe a kvalitné obväzové materiály ešte účinnejšie než predtým vďaka najmodernejším postupom a technológiám. V roku 2011 bol v tomto mieste vybudovaný ďalší sklad.
 • V roku 2012 sa na vrchole spoločnosti prejavila formálna zmena generácií, v ktorej boli akcie akcionárov prevedené na pána Thorstena Steinhauer. Vedenie spoločnosti navyše získalo ďalšie dve nehnuteľnosti v bezprostrednej blízkosti sídla spoločnosti vo Windeck o celkovej ploche viac ako 17 000 metrov štvorcových.
 • V rámci osláv 50. výročia spoločnosti sa v roku 2014 na jednom z týchto miest uskutočnil priekopnícky ceremoniál pre výstavbu ďalšie výrobné a skladové haly s využiteľnou plochou cca 2 500 m².
 • Vo februári 2015 boli stavebné práce dokončené a predmet ich plnenia odovzdaný do užívania.

Aké veci okrem lekárničiek firma Leina-Werke predáva?

U nás v ponuke budú výhradne lekárničky od Leina-Werke, to ale pochopiteľne neznamená, že by táto spoločnosť nemala v ponuke aj iné veci: výstražné trojuholníky, výstražné vesty, záplaty malé, i záplaty veľké, motocyklové lekárničky, auto-lekárničky, kufríky a tašky prvej pomoci, lekárničky pre autobusy atď. atď. Ponúka však aj možnosť dať si na lekárničky vlastný label, logo, špecifický dizajn, alebo čo tu vlastne potrebujete.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Objem (l)
l l
Materiál