📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Laná a šnúry sú dnes niekde oveľa ďalej ako pred rokmi. Preto neškodí si trochu obnoviť svoje vybavenie aj v tejto oblasti. U nás nájdete predovšetkým laná syntetické, ktoré o niečo vylepšujú vlastnosti pôvodných lán konopných alebo ľanových.

Teda nie že by prírodné laná boli v niečom zlé. Lenže sú pomerne neohrabané, už kvôli tomu, že vzhľadom na použité materiály musia byť nutne hrubšie, aby zvládli rovnakú záťaž. Moderné syntetické laná, napríklad tie zo 100 % polypropylénu, ponúkajú neuveriteľnú silu, ktorej sa prírodné materiály môžu len ťažko rovnať. Je to samozrejme dané vývojom predovšetkým v oblasti materiálov, v ktorej priebežne dochádza k zlepšeniam.

Z bezpečnostných dôvodov treba pripomenúť, že pokiaľ u niektorého úžitkového lana v našej ponuke uvidíte varovanie „Nie je určené na horolezectvo!“, nie je tam toto varovanie len tak pre nič za nič. Horolezecké laná sú totiž testované aj na záťaž okolo tony a pol v páde, ale bežné úžitkové laná pochopiteľne nie. Preto ich radšej neskúšajte využívať v situáciách, pre ktoré nie sú určené.

Tak, to bola povinná pripomienka, a teraz už k tomu, čo úžitkové laná vlastne dokážu a v akých oblastiach excelujú. Ide skrátka o všetky bežné viazacie potreby. Konkrétne sa jedná napríklad o situácie, kedy potrebujete upevniť celtu alebo hamaku k stromu, prípadne taký kúsok vybavenia opraviť, keď potrebujete zaistiť stan extra istením (napríklad v príliš veternom počasí), stiahnuť do otepi viac kusov dreva na kúrenie a podobne.

Dlhé šnúry v našej ponuke potom môžu slúžiť na stavbu prístreškov a podobne, a to aj vďaka nadštandardnej nosnosti. Kedykoľvek vyrážate do prírody, môžete si túto šnúru zbaliť do batohu, pretože v porovnaní s vyššie spomínanými šnúrami prírodnými je syntetické riešenie nielen skladnejšie, ale aj ľahšie. A v rôznych núdzových situáciách takú šnúru ako keď nájdete.

Núdzová situácia v tomto zmysle navyše neznamená vyložene len tie prípady, kedy by vám išlo o život. Lenže môže sa stať, že si cestou zašpiníte svoje funkčné oblečenie a potrebujete si ho vyprať, prípadne zmoknete - a potom cez šnúru (ak stále prší, tak napríklad pod celtou) bundu alebo nohavice len prehodíte a daný kúsok vám potom lepšie a rýchlejšie vyschne.

Vybrané modely lán a šnúr u nás ponúkame aj s upínacími karabínami (tie je samozrejme možné si zakúpiť aj zvlášť) alebo priamo ako šnúry na bielizeň so štipcami. A k dispozícii je tiež všestranne využiteľný viazací drôt.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Dĺžka (cm)
m m
Priemer (mm)
mm mm
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál