📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
V zime je riziko podchladenia alebo nachladnutia veľmi vysoké. Hlavou nám pritom odchádza najviac tepla. Mali by sme nosiť zimnú čiapku, ktorá nám s izolovaním hlavy pomôže. Aké sú typy a podľa čoho vyberať?

Ako sme už niekoľkokrát spomínali, patrí hlava medzi prvej časti, ktoré treba chrániť. Nie len proti nárazu, ale aj proti pôsobeniu vonkajších vplyvov a to predovšetkým počasia. Pri horúcich dňoch je ideálna mokrá šatka, pri tých slnečných zasa šiltovka. Ale čo v zime? Vplyvom prekrvenia mozgu odchádza hlavou veľké množstvo tepla. Toto teplo v zimných mesiacoch naozaj veľmi potrebujeme. Okrem toho nám mrznú uši, čo samo o sebe nie je príjemné ani zdravé. Možnosť prechladnutia je teda veľmi vysoká. Ako tomu predísť a ako sa vyvarovať prípadným následkom nízkych teplôt?

Čiapky za každého počasia

V zimných mesiacoch oceníme vlastnosti zimnej čiapky. Podobne ako ostatné čiapky, sa dáva na hlavu, kde má pomáhať k obmedzeniu tepelných strát. Svojou konštrukciou pripomína kupolu. Mala by pokryť celú plochu hlavy až po spodok uší. Čiapky môžu byť buď tvarované, alebo s rovným spodným lemom. Na to je potřema myslieť pri výbere. Čiapky skrátka musí sedieť najlepšie, ako je to možné. Moderné materiály ponúkajú niekoľko druhov čiapok, ktoré sú dnes k dispozícii. Od bavlny s polyesterom sa prenesieme až k Fleesu alebo Merino vlne. Tá sa poslednou dobou stala veľmi obľúbenou. Jej kombinácia s elastanom sa považuje za jeden z najlepších materiálov. Pamätajme, že zimné čiapkynie sú väčšinou moc nepremokavé. Preto by sme ich pri mokrom snehu alebo dažďu mali podporiť kapucňou.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál