📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Cestovný vankúšik je vec, ktorá nezaberie veľa miesta, ale dokáže neuveriteľne spríjemniť spanie niekde pod širákom. Nie je to všetko zas tak jednoduché, poďme si povedať viac.

Kto by to nepoznal - po dlhej ceste si konečne chceme trochu odpočinúť. Rozbalíme si bivak, si líhame, ale čo pod hlavu? Asi ťažko so sebou potiahneme veľký vankúš, taký, aký máme doma. Je nerozmerný, zle sa nosí a zaberá veľa priestoru. Ale my potrebujeme niečo pod hlavu. Ako to najlepšie vyriešiť? Najlepšie cestovnom vankúšikom, ktorý všetky uvedené ťažkosti eliminuje. Ako to dokáže?

Mnoho v jednom

Čo teda taký cestovný vankúš vlastne je? Jedná sa o zmenšeninu toho, ktorý máme doma. Mal by mať dostatočné rozmery, ale zároveň musí byť skladný, aby nám v batohu nezaberal veľa miesta. Verdikt? Najlepšou možnosťou sú nafukovacie cestovné vankúše. Vďaka nim splníme všetko, čo sme si v predchádzajúcich riadkoch zmienili. Veľkou výhodou je aj samonafukovacia verzia, ktorá prakticky funguje tak, ako samonafukovacie karimatky. Na jednej strane je ventil, obsah vankúša je vyplnený špeciálnou penou, ktorá má tendenciu sa rozpínať, čím do seba vťahuje vzduch. Po otvorení ventilu sa tak začne diať, čím vankúš nadobudne na objeme.
Vyzerá to ľahko, však existuje pár náležitostí, ktoré musia vankúš spĺňať. Po prvé nezabudnime na kvalitný materiál. Tieto druhy vankúšov sa radi prepichujú, čo by mohol byť problém. Je teda dobré nosiť so sebou sadu na opravu, ktorú využijeme aj u karimatiek s rovnakým princípom. Ďalej sa zamerajme na ventil. Ten musí byť kvalitný, inak by nemusel vydržať horšie zaobchádzanie. Ak splníme tieto požiadavky, doprajeme si ako spokojný spánok, tak aj celý náš výlet.

Nie je nad to

Možno sa to nemusí zdať ako tak skvelá vec, však zdravý a kvalitný spánok je to, čo nám dodáva energiu pre ďalší deň. Stabilizovaná chrbtica, alebo pocit mäkkého vankúše pod hlavou sa tak stáva štandardom. Štandardom, od ktorého nechceme upustiť.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Šírka
cm cm
Hrúbka
cm cm
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál