📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Ohliadnutie za LYNX BRUTALITY 2024

1. června 2024AktualityHana SedlákováČas čítania 2 minúty

V dňoch 24. a 25. mája sme mali tú česť sa v úlohe divákov prvýkrát zúčastniť streleckej súťaže Lynx Brutality 2024 v Slovinsku, ktorú organizujú zakladatelia projektu Polenar Tactical. Súčasťou programu bola aj výstava Gun Expo s bohatým sortimentom streleckého, taktického, zdravotníckeho a airsoftového vybavenia mnohých viac aj menej známych značiek. Ani Rigad však neprišiel s prázdnou a prispel do súťaže cenami od českých výrobcov.

Lynx Brutality: súťaž pre odvážnych

Lynx Brutality je každoročná dvojdňová strelecká súťaž, ktorá sa koná na tréningovom polygóne Lynx Pro v slovinskom Kočevje. Táto akcia je určená pre širokú streleckú verejnosť a ponúka množstvo fyzicky aj psychicky náročných taktických situácií.

Súťažiaci na streleckej súťaži Lynx Brutality 2024

Strelecká súťaž Lynx Brutality 2024 je fyzicky náročná, vyžaduje skúsenosti, skvelú kondíciu a maximálny dôraz na bezpečnosť.

Kto sa môže zúčastniť?

Súťaže sa po predchádzajúcej registrácii smie zúčastniť strelec s vlastnou zbraňou (povolené kalibry sú uvedené na webových stránkach súťaže), platným zbrojným preukazom a Európskym zbrojným pasom umožňujúcim cestovať so zbraňou v rámci krajín EÚ. Od usporiadateľov zároveň získa písomné pozvanie na súťaž.

Zďaleka však nejde o akciu pre streleckých začiatočníkov. Súťaž Lynx Brutality vyžaduje dobré strelecké skúsenosti, fyzickú zdatnosť, psychickú odolnosť a schopnosť rýchlo a správne vyhodnotiť taktickú situáciu. Úplným základom je dôkladné dodržiavanie všetkých bezpečnostných štandardov, za porušenie ktorých je okamžitá diskvalifikácia.

Ceny, ktoré stoja za to

Pre víťazov súťaže sú tu každoročne pripravené hodnotné a motivujúce ceny. Na tohtoročnom ročníku prispel Rigad cenami od obľúbených českých výrobcov, ako sú Tilak Military Gear, Combat Systems, Red Dot One či ANV Knives.

(Nielen) pre tých, ktorí nestrieľajú

Akciu si ale užijú aj tí, ktorí sa strieľať nechystajú. Výstava Gun Expo prebieha v tesnej blízkosti strelnice a ponúka široký výber streleckého, taktického, zdravotníckeho aj airsoftového vybavenia. Okrem iného sa tu budete mať možnosť zoznámiť aj s tvárami značiek, u ktorých tak radi nakupujete svoje vybavenie. Priebeh streleckej súťaže máte možnosť sledovať v priamom prenose na širokouhlej obrazovke a v sobotu dokonca aj priamo z veže strelnice. Občerstvenie je na mieste tiež k dispozícii.

Stánok Polenar TActical na Lynx Brutality 2024

Na výstave Gun Expo, ktorá prebieha v rámci streleckej súťaže Lynx Brutality, stretnete tváre vašich obľúbených značiek.

Zoznámte sa s Polenar Tactical

Polenar Tactical začínali v roku 2011 ako partia nadšencov, ktorí sa snažili skombinovať svoje dve najväčšie vášne: strieľanie a natáčanie videí. Dnes prevádzkujú najväčší youtube kanál v Európe zameraný na zbrane a streľbu, ktorý má široký presah do streleckej komunity naprieč mnohými krajinami.

Nosnou myšlienkou projektu je bezpečné a zodpovedné používanie zbraní a vytváranie inteligentnej streleckej komunity, ktorá pozitívne ovplyvňuje streleckú kultúru v Európe a prezentuje ju civilnej verejnosti v dobrom svetle a bez predsudkov.

Ako produkčná spoločnosť s kvalitným zázemím v podobe skúsených strelcov, streleckého a taktického vybavenia a vozidiel, fotografickej a filmovej techniky a skúseností podporujú množstvo ďalších projektov zo streleckého odboru.

Odporúčané produkty

Čitateľov ďalej zaujíma

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne