📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Aby vám topánky čo najdlhšie vydržali, je potrebné sa o ne zodpovedajúcim spôsobom starať. Preto sú tu prípravky v kategórii príslušenstva a údržby obuvi, ktoré zahŕňajú široký sortiment čistiacich prostriedkov, impregnácií a voskov, ale aj šnúrok, vložiek do topánok a ďalších doplnkov.

Svoju outdoorovú obuv radšej nezanedbávajte. Odvďačí sa vám dlhou životnosťou aj správnou funkciou po mnoho rokov. Topánky do terénu sú špecifické tým, že si ich kupujeme na dlho a že ich po celú dobu ich životného cyklu väčšina z nás využíva naplno, na rozdiel od topánok určených do mesta. Čo všetko teda v kategórii údržby obuvi ponúkame?

Čisté topánky = funkčné topánky

Funkčné topánky sú tie, ktoré sú čisté. Zakaždým, keď prídeme domov z túry, mali by sme sa postarať nielen o seba, ale aj o svoju obuv. Najprv treba z topánok kefkou nahrubo odstrániť viditeľné nečistoty. Áno, teda aj kefky u nás nájdete, a to dokonca v rôznych variantách pre rôzne materiály či typy nečistôt.

Potom môžete zvyšok nečistôt odstrániť vlhkou handričkou a topánky nechať uschnúť. A následne obuv ošetriť opäť podľa toho, z akého materiálu je vyrobená. Zatiaľ čo pri textilných zvrškoch dávame prednosť impregnácii, ktorá znižuje riziko premoknutia, kožu ochráni včelí vosk. Ten udržuje koženú obuv stále sviežu a odolnú. Nanesieme ho, necháme v teple zataviť do pórov kože a následne ho rozleštíme.

Len ešte jedna poznámka k impregnácii – tá by mala materiál obuvi vyživovať a súčasne by nemala upchávať póry a zabraňovať tak priedušnosti topánok. Nami ponúkané moderné impregnačné prostriedky tieto parametre spĺňajú.

Pohodlie predovšetkým

K ďalším doplnkom pre obuv, ktoré nájdete v tejto kategórii, patria vložky do topánok, ktoré môžu byť primárne zatepľovacie alebo ortopedické. Každopádne pri správne zvolenej veľkosti vám zaistia vyššiu úroveň komfortu pri chôdzi. Vyrábajú sa z rôznych materiálov, pričom najčastejšie sa jedná o tzv. pamäťovú penu, ktorá si zachováva svoj tvar kopírujúci vaše chodidlo, ale stretneme sa dokonca aj s modelmi z merino vlny, ktorá skvele odvádza vlhkosť a je veľmi pohodlná.

Fyzická ochrana topánok

O fyzickú ochranu topánok pred vonkajšími vplyvmi sa zase postarajú holeňové návleky, ktoré zabraňujú prenikaniu vody, snehu, prachu či blata okrajom topánky dovnútra k chodidlu. Aj tento doplnok tak predlžuje životnosť obuvi a navyše v chladných mesiacoch slúži ako extra izolačná vrstva pre „slabé miesto“ medzi topánkou a nohavicami. A nakoniec ešte musíme spomenúť náhradné šnúrky, ktoré u nás zoženiete v rôznych dĺžkach a hodí sa mať jeden pár navyše v batohu. Nezaberie totiž takmer žiadne miesto a v núdzovej situácii ako keď ho nájdete.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Veľkosť
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Objem (l)
l l
Materiál