📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
História spoločnosti Wiley X sa začala písať v roku 1987, kedy začala svoje ťaženie za dosiahnutím svetového prvenstva v oblasti výskumu, vývoja a marketingu ochranných okuliarov a rukavíc pre armádu a neskôr pre civilné trhy.

História spoločnosti Wiley X sa začala písať v roku 1987, kedy začala svoje ťaženie za dosiahnutím svetového prvenstva v oblasti výskumu, vývoja a marketingu ochranných okuliarov a rukavíc pre armádu, akékoľvek jednotky vynucujúcej právo a v neposlednom rade, aj pre civilné trhy.

30 rokov ochrany naprieč radom oblastí aneb ako to u firmy Wiley X začalo?

Dá sa povedať, že sa firma Wiley X zrodila na bojisku, pretože hneď od tých najranejších čias svojho vzniku si rozvíjala jedinečný vzťah s armádou USA a miestnych elitných špeciálnych jednotiek. Práve produkty Wiley X sú totiž pre rad z nich tým, čo so sebou štandardne nosia do akcie.

Úspech firmy Wiley X rýchlo eskaloval po tom, čo sa objavili počas rokov ďalšie zaujímavé komerčné trhy, kde bolo všade potrebnou a veľmi vyhľadávanou vlastnosťou, aby tovar bol čo najodolnejšie. S ohľadom na svoju mimoriadnu popularitu medzi armádou a zákon presadzujúcimi zložkami si spoločnosť Wiley X viedla výborne aj medzi týmito novo vznikajúcimi trhmi - tieto trhy zahŕňajú prevažne: lovecké športy a streľbu, jazdenie na motocykli vo všetkých formách, rybárčenie, jazdu na bicykli + všetky extrémne športy a všetky ich variácie okolo.

Aj keď firma Wiley X sídli oficiálne v kanadskom Livermore, už od roku 2007 má značka Wiley X kanceláriu aj v Európe (mesto Vemb v Dánsku), odkiaľ spravuje všetky svoje Európske / Východné / Africké zásielky.

Odvtedy nastavila spoločnosť Wiley X latku a meradlo pre bezpečnosť, štýl a úžitkovosť v prémiovej výkonnostnej triede svojich okuliarov, pretože tu absolútne trvá na tom, aby naozaj všetky modely pre dospelých tu mali certifikáciu ANSI Z87.1 (bezpečnostný štandard pre vysoké rýchlosti a vplyvy ťažkých vecí).

Čo sa týka produktovej línie ochranných okuliarov "Youth Force®", tak tá zasa spĺňa športový štandard ASTM F803. Pritom všetkom sú ale navrhnuté tak, aby ich deti mohli nosiť pohodlne celý deň. Navyše, nie je žiadnym tajomstvom, že mnohé z modelov v ponuke Wiley X spĺňajú ešte aj všelijaké vojenské balistické MIL-SPEC štandardy.

Ako šiel čas, sú dnes tieto aj iné balistické technológie nosené do skutočnej ostrej akcie k dispozícii aj na mnohých svetových trhoch civilných. Produkty Wiley X (či už rukavice alebo okuliare) sú vynikajúca voľba aj pre tzv. "Víkendových bojovníkov" a všeobecne aj všetky osoby žijúci aktívny štýl života.

Kevlarové a nomexové rukavice od Wiley X sú odolné na prerezanie a používané všade po svete armádami i ochrankou. Pritom ponúkajú netušenú ochranu ich rúk a dokonca umožňujú zachovať aj maximálnu obratnosť samotnej ruky.

Čo sa týka okuliarov, tak tie majú patentovanú technológiu "Removable Facial Cavity ™ Seals", ktorá si poradí aj s tými najhoršími situáciami, aké na vás snáď príroda a živly vrhnú - ochráni zákazníkov totiž pred vetrom, prachom, troskami a tiež bočným svetlom, pritom navyše zvýši ešte polarizáciu svetla.

Prečo dbá spoločnosť Wiley X štýlovosti a dokonalej ochrany?

Firma Wiley X je jediným výrobcom prémiových slnečných a ochranných okuliarov na svete, ktorej celá línia produktov pre dospelých nielen plní, ale rovno presahuje štandardy a odporúčania organizácie OSHA pre pracovné bezpečnostné štandardy.

V rámci licencie spoločnosť Wiley X tiež produkuje 100% ANSI ohodnotené bezpečnostné okuliare pre jedny z najviac ikonických svetových značiek: asi každý pozná / minimálne počul o legendách typu Harley Davidson, John Deere, Remington a 5.11 Tactical.

Distribúcia všetkého tovaru od Wiley X je rozšírená aj do tých najtvrdších oblastí na svete, kde bežne trebárs trénujú športovci. Tak či onak, je to práve firma Wiley X, kto poskytuje tovar spĺňajúci aj početné bezpečnostné firemné štandardy vo všetkých dôležitých brandžiach (taktika, optika, bezpečnosť pri práci, ...).

Všetky produkty od spoločnosti Wiley X sú počas svojej výroby a existencie prefíkané rigoróznymi testy za tým účelom, aby boli označené pozitívne podľa bezpečnostného štandardu ANSI Z87.1, ďalej ešte ohodnotené skrze štandard EN.166 a u niektorých ešte dokonca sú aj najdrsnejší vojenské dopadové certifikácie Balistické VO.

Je však samozrejme pravda aj to, že ochrana očí bude fungovať len vtedy, keď tieto okuliare ľudia chcú nosiť. A práve to je dôvod, prečo spoločnosť Wiley X nepodceňuje ani štýlovú stránku a vytvára okuliare tak, aby boli vhodné prakticky pre každú situáciu.

Odkaz 30 rokov ochrany všetkých očí nielen v USA

Je tomu už 30 rokov, čo aktuálne vlastníci firmy Wiley X (Dan Freeman a Myles Freeman, Jr.) boli len deti pomáhajúci svojmu otcovi cez leto vždy v sklade s jeho zatiaľ ešte relatívne malým, ale inovatívnym obchodom s ochrannými okuliarmi. Ako málo si uvedomovali, že za tridsať rokov budú stáť na čele globálnej firmy vysoko rešpektované zákazníkmi po celom svete.

Ich otec (Myles Freeman Sr.) bol vojenský veterán, čo začal prevádzku spoločnosti Wiley X v rámci zaistenia čo najlepšej ochrany očí a rúk ľudí, ktorý zase chráni slobodu USA (a iných krajín). Aj keď firma Wiley X síce začala svojou existenciu ako dodávateľ a výrobca tovaru výhradne pre armádu, časom sa stala aj outdoorovým symbolom.

Dnešný majitelia Dan a Myles Jr. za svoj úspech tiež vďačí rade oddaných zamestnancov a skvelým obchodným partnerom, ale obaja súhlasia, že hlavným a kľúčovým dôvodom, prečo dosiahli úspech bolo to, že zostali verní otcovu odkazu, vízii a filozofii: vyrábať tie čo najviac ochranné a štýlové okuliare a rukavice.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
označenie
Cena
Farba
Materiál