📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Bez vody by sme vydržali maximálne tri dni a tak môžeme s istotou povedať, že ide o jednu zo základných ľudských potrieb. Dodržiavanie pitného režimu v prírode je možné vďaka praktickým hydratačným vakom, pre ktoré máme aj príslušenstvo.

Hydratačné vaky patria k najpraktickejším vynálezom, ktoré kedy ľudstvo na účely outdooru vymyslelo. Stačí ich vložiť do batohu alebo do špeciálneho obalu na vaky príslušnej veľkosti, napustiť dovnútra vodu, pridať hadičku a môžete dodržiavať pitný režim a pritom si zachovať obe ruky voľné. Či už pre fotoaparát, navigáciu alebo turistické palice.

Vyčistite ich poriadne

Lenže aj hydratačné vaky potrebujú údržbu. Väčšina z nich sa dá samozrejme čistiť aj tak, že ich obrátite naruby a umyjete spoločne s ostatným riadom. Ale prečo si to komplikovať, keď existujú aj jednoduchšie riešenia v podobe čistiacich tabliet určených špeciálne na hydratačné vaky, ktoré vak aj piciu hadičku udržia bez zápachu a nežiaducich chuťových vnemov. Čistenie vakov uľahčujú aj čistiace kefky, z ktorých niektoré sú prispôsobené konkrétnym modelom a tým pádom je práca s nimi vysoko efektívna.

Príslušenstvo na rozšírenie funkcií

Niektorí výrobcovia k svojim hydratačným riešeniam dodávajú aj príslušenstvo na rozšírenie ich funkcionalít. K niektorým vakom sú tak k dispozícii rôzne hadičky, ventily a adaptéry, vďaka ktorým môžete z hydratačného vaku razom urobiť napríklad zásobník vody v kempe. Ale fantázii sa medze nekladú. A to ani fantázii samotných výrobcov, takže sa dá očakávať, že do budúcnosti sa sortiment v tomto ohľade ešte rozšíri v zatiaľ netušených smeroch.

Náhradné diely

Čas od času sa nám môže stať, že nám pri hydratačnom vaku odíde hadička alebo náustok. Aj preto niektorí výrobcovia ponúkajú možnosť dokúpenia originálneho príslušenstva, ktoré jednoducho zariadi, že si pri poškodení jedného dielu nebudete musieť kupovať znova celý vak. Nielenže to vyjde lacnejšie, ale je to aj udržateľnejšie riešenie. Len treba dbať na to, aby bol daný diel skutočne kompatibilný práve s vašim modelom vaku, pretože rôzne vaky majú rôzne priemery hadičiek, rôzne závity a iné možnosti uchytenia a podobne.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál