📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Vďaka týmto vakom sme schopní svoj batoh vylepšiť tak, že budeme schopní piť za chôdze. Ako? K tomu musíme poznať možnosti batohu aj výhody a použitie samotného vaku.

Piť musí každý. Ako ale maximálne zefektívniť hydratáciu na výlete alebo počas akcie? Stále skladaní batohu je veľmi neohrabané a nemoderné. Našťastie je tu riešenie, ktoré sa volá -hydratačné batohy. Vďaka nim môžeme piť za cesty bez otravného skladania batohu. Čo nám to v skutočnosti umožňuje? Sú to len hydratačné batohy? Iste že nie. Takýto batoh by nebol nič bez patričného hydratačného vaku. Hydratačný vak, čiže CamelBag, je prakticky nádoba na tekutiny, vďaka ktorej môžeme piť za cesty. Ako to všetko funguje?

Inováciami k budúcnosti

V roku 1988 išiel Michael Eidson závod na kolesách v Texase. Vzhľadom k skorším skúsenostiam, si naplnil vak vodou, dal do neho rúrku, ktorú pripevnil na ramenný popruh batohu. Tým sa všetko odštartovalo. Michael založil firmu CamelBag, ktorá sa špecializuje na hydratačné vaky. Bola to práve jeho myseľ, jeho chtíč po novej a hlavne šikovnej ruke, ktoré zostrojili pomôcku, bez ktorej si veľa ľudí nedokáže predstaviť svoje fungovanie. Prakticky sme tu povedali, ako všetko funguje, ale líšia sa pôvodnej konštrukcie od tej dnešnej?

Vak a hadica

Teoreticky nie, ale prakticky áno. Stále tu máme vak a hadicu, len je to všetko poskladané trochu úhľadnejšie. Dnešné camelbagy sa vyrábajú z gumyalebo iných pružných plastov. Tie, vďaka svojej durabilite a funkčnosti, sú najlepšou voľbou pre tento účel. Na dne vaku je malé koleno z plastu, ktoré napája hadicu na vak. Hadica potom vedie cez prievlak v batohu von až na ramenný popruh, kde sa uchytí. Na konci hadice je malý náustok. Ide prakticky o ventil, ktorý nám umožňuje piť a zabraňuje unikaniu kvapaliny. Ako tam ale tekutiny dostaneme? V hornej časti vaku je skrutkovací uzáver, ktorý je dostatočne veľký pre umytie vaku, ale aj pre naliatie tekutín. Poslednou dôležitou súčasťou sú úchyty. Vďaka gravitácii a materiálu, z ktorého je vak vytvorený, by sa zviezol na dno batohu, kde by zaberal veľa miesta. Preto sú v hornej časti úchyty. Za ne CamelBag v batohu pomocou protikusov prichytíme, čím vak stabilizujeme. Určite nás napadá, či sa dá hydratačný vak umiestniť do akéhokoľvek batohu.

Pozor na to!

Pri vyberaní hydratačného vaku sa najskôr uistíme, že vôbec náš batoh túto možnosť ponúka. Určite to na ňom bude napísané. Keď nie, uistí nás o tom prípadná absencia prievlaku pre hadicualebo pútok a oddelenej komory v hlavnom priestore. Ak máme potrebný batoh, môžeme začať vyberať. CamelBagy sa líšia predovšetkým svojou veľkosťou. Môžeme si zakúpiť ako litrový, tak aj trojlitrový, ktorý poskytne dostatok tekutín na väčšinu dňa. Čím väčší vak, tým bude výsledne ťažší. Preto by sme ani na tak banálnej veci ako na hydratačným vaku nemali šetriť. Nezabúdajme na čistenie, aj to vak potrebuje. Inak by sme sa stretli s nepríjemným zápachom alebo črevnými ťažkosťami. Vďaka veľkému hornému veku môžeme vak ľahko čistiť, tak na to nezabúdajme.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
označenie
Cena
Farba
Značka
Výška (cm)
cm cm
Šírka / priemer (cm)
cm cm
Hmotnosť (kg)
kg kg
Objem (l)
l l
Materiál