📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Ktorý výrobca toho pre survival urobil najviac v roku 2017

11. prosince 2017Rady a tipyHájek PetrČas čítania 3 minútyPrečítané: 1958x

Keď už je človek raz niekto v divočine (a je vcelku jedno, či dobrovoľne, alebo nie), je pre neho kľúčové vedieť, že sa dokáže takpovediac "pobiť" so všetkým, čo jeho smerom Matka Príroda vrhne. A keďže tá zrovna (ako dobre známe) neprekypuje práve milosrdnosťou, je nevyhnutné sa na to dobre vybaviť!

Divoká príroda

 Príroda je pre nás skôr symbolom relaxu, prechádzok a voľného času, avšak pre ostatné zvieratá je to miesto ich denného vlastného bushcraft a survival - aj ony sa tu snaží (rovnako ako my v civilizácii) prežívať na úkor ostatných druhov tak dlho, ako to len ide.

Keď sa povie "vybavenie na prežitie v prírode", väčšina z ľudí si pod ním predstaví niečo ako sú batohy, kompasy, lokálne mapy, celta, ... To sú veci tradičné a známe, avšak čo zaujímavého a inovatívneho nám priniesol rok tohtoročný s číslom 2017?

No, nech vás dlho nenapíname, moderné produkty sú o stále neuveriteľnejších vlastnostiach techniky a stále neuveriteľnejšej integrácii (jej výhody priaznivcom "švajciarakov" asi nemusíme dvakrát rozoberať, že áno ...).

Aj keď je pre vás les miestom odpočinku, môže sa stať pomerne málo (stratená GPS aj mapy v jednom puzdre, zlomená noha na sólovej akcii, ...) a razom je pre vás miestom prežitia. Či už ste vyrazili do lesa z rôznych dôvodov, je kľúčové, aby ste tu boli pripravení na všetko, čo príroda vaším smerom nasmeruje.

I. Plazmový zapaľovač

Plazmový zapaľovač

Aj keď naša civilizácia odpočítava už tretie tisícročie svojej existencie, či sa dodnes absolútne nič nezmenilo, tak je to jej potreba ohňa k celej rade úkonov (a u tých survivalových a buhcraftových špeciálne).

Zapaľovač od Enji Prime je ako zo sci-fi. Tento fascinujúci malý zapaľovač možno totiž dobiť akýmkoľvek USB káblom, razom tak dostávajú všelijaké solárne nabíjačky s USB výstupom a notebooky úplne nový rozmer!

Prístroj má na tele aj LED, ktorá vám odhalí, keď je akumulátor na nízkom stave. A teraz k tej sci-fi časti. Čo robí tento zapaľovač tak užitočný pre všetkých survivalistov a podobných ľudí je fakt, že nie je len odolný na vietor a na vodu, on namiesto tradičnej iskry používa elektrického plazmového lúča, teda chýbajú všetky známe nevýhody plynových zapaľovačov (mizerné chytanie pod nulou, ... ).

II. iRonsnow Dynamo Emergency Solar Hand Crank Self Powered AM/FM NOAA Weather Radio LED Flashlight Smart Phone Charger Power Bank with Cables

iRonsnow Dynamo Emergency Solar Hand Crank Self Powered AM/FM NOAA Weather Radio LED Flashlight Smart Phone Charger Power Bank with Cables

Sme tvorovia radikálneho technického vývoja, takže podobné gadgety rozhodne nemožno neoceniť. Model iRonson jednak slúži ako tradičné rádio poháňané kľukou (potiaľ všetko tradičné), ale dá sa dobiť aj cez solárny panel.

A ako dlho vydrží? Keď točíte kľukou jednu minútu, máte razom 30 minút svietenia LED svetlá, 5 minút rádia alebo 5 minút hovoru skrze mobil. Samozrejme, dá sa takto dobiť aj tabliet či iná vec: napríklad zapaľovač vyššie.

III. LED lampa

LED lampa

Jedna z najdôležitejších vecí, akú akýkoľvek človek potrebuje skutočne kedykoľvek a kdekoľvek je možnosť prisvietiť si na svoju činnosť.

Model od Tough Light je úžasný v rade vecí a tou najzákladnejšou v tom, že vydrží celých 200 hodín svietenia na jedno nabitie. A rovnako ako ďalšie elektronické gadgety dnes, aj on má USB kábel (tu navyše dokonca vo forme dobíjacej pre ďalšie gadgety, ako napríklad mobily).

Vyslovené eso potom je, že lampa neprepustí žiadnu vodu a má vo vnútri priestor na všetku kabeláž + ďalšie malé predmety, čo by ste radi udržali v suchu. Model dokáže vydať pekných 400 lumenov.

Čitateľov ďalej zaujíma

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne