📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Strongman

2. července 2024AktualityHana SedlákováČas čítania 3 minúty

V sobotu 15. júna prebehol už piaty ročník pretekov s názvom Strongman Energy Vrdy. Táto akcia je unikátna ako svojim rozsahom, tak kvalitou. Pretekári v silových športoch súťažili od rána až do neskorého popoludnia, a to hneď v niekoľkých rôznych kategóriách. Nechýbal ani bohatý sprievodný program a skvelá atmosféra. A rovnako ako každý rok si akciu nenechal ujsť ani Rigad ako jeden zo sponzorov.

Tohtoročný ročník sa opäť vydaril. Účasť bola hojná, zišlo sa mnoho pretekárov aj fanúšikov. Natešení diváci ako vždy hecovali všetkých súťažiacich, a tak padali výkony, ktoré mnohí z nich ani nečakali. A vďaka bohatému sprievodnému programu sa na tejto akcii nikto nemal šancu nudiť. Rigad sa zaradil medzi sponzorov tejto akcie a pre zúčastnených aj výhercov poskytol niekoľko produktov.

Strongman Energy Vrdy 2024, súťaž v silových disciplínach

Jednou z disciplín závodu Strongman Energy Vrdy 2024 je prevracanie pneumatík.

Závod Strongman Energy Vrdy je súčasťou každoročného seriálu závodov Strongman. Súťažiaci meria svoje sily v niekoľkých disciplínach, ako je napr. hádzanie vriec, pretáčanie pneumatík, loading medley (vynášanie rôznych závaží na stôl alebo podložku) alebo kráľovská disciplína loglift. Presné zadanie býva zverejnené pár mesiacov vopred.

Súťažilo sa celkom v troch kategóriách. Celú akciu už v dopoludňajších hodinách „na rozjazd“ odštartoval závod začiatočníkov. Na tie po krátkej pauze nadviazala ženská kategória Strongwoman. A popoludní program vyvrcholil závodom profesionálov, ktorý je súčasťou Českej profesionálnej strongman ligy. Každý rok príde pretekať aj niekoľko zahraničných účastníkov.

Strongman Energy Vrdy 2024, vyhlásenie

Atmosféra na Strongman Energy Vrdy 2024 bola skvelá.

Závod začiatočníkov je (takmer) pre každého

Liga začiatočníkov je otvorená všetkým fanúšikom silových športov, ktorí ako strongmani doteraz nepretekali (to je jediná skutočná podmienka na prihlásenie) a chceli by to prvýkrát skúsiť. Zrejme ich (pre istotu) ešte neminie kritické oko usporiadateľov - tieto disciplíny predsa len nie sú pre každého, dvíhajú sa už slušné váhy a príprava vyžaduje tréning.

Závod Strongwoman pre silné ženy

Ste žena a silové športy sú vaša vášeň? Aj pre vás Strongman niečo má. Preteky Strongwoman sa vyznačujú skvelou atmosférou a maximálnym nasadením. A pretože sa zatiaľ účastníčok hlási pomerne málo, tento rok súťažili len 4, budete mať dvere otvorené. Príďte rozšíriť rady silných žien!

Profesionáli

Vrcholom programu je závod profesionálov, kde sa stretnú tí najsilnejší. Závod patrí do série Českej profesionálnej strongman ligy, každý získaný bod sa teda započítava do celkového súčtu. Preteky to boli divácky veľmi atraktívne a padali zaujímavé výkony. Trochu tienistou stránkou boli zranenia, to ale k silovým pretekom bohužiaľ patrí. Prvenstvo si dokázal obhájiť Zdeněk Vávra, ktorý je zároveň usporiadateľom. A čo vám Zdeněk odkazuje?

„Veľmi ďakujem všetkým, čo sa na tejto akcii podieľali, bola skvelá. A pozývam vás na budúci ročník Strongman Energy Vrdy, ktorý bude 21. júna 2025!“ Dátum je čerstvé, tak si ho uložte :-) A kto by chcel stihnúť súťaž Strongman ešte tento rok, tak 7. septembra v Klatovoch.

Štítky Udalosti

Čitateľov ďalej zaujíma

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne