📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

10 dôvodov, prečo ísť do military štýlu

21. srpna 2023Rady a tipyHana SedlákováČas čítania 2 minúty

Oblečenie v military štýle je synonymom pre kvalitu, komfort a všestrannosť. Pokiaľ ešte váhate, či do tohto štýlu ísť, máme pre vás 10 dôvodov, prečo mu dať šancu.

V minulom článku sme si povedali pár základných tipov, ako military štýl nosiť, aby to vyzeralo k svetu. Otázkou ale zostáva - prečo. Jeho výhody sú jasné na prvý pohľad. Vyzeráte v ňom ako chlap. Okrem toho nevyžaduje príliš námahy – žiadne dlhé postávanie pred skriňou, ladenie odtieňov a zložité „stajlovanie“. Hodíte na seba pár kvalitných a osvedčených kúskov a je to.

Avšak pozor – military štýl je tu aj pre ženy. A už dávno nespočíva v tom, že na seba navlečieme pánske kúsky, ktoré ženským krivkám nesedia - tu tlačia a tam plandajú. Dnešný trh naopak myslí aj na dámy a nie je ťažké zohnať kúsky, ktoré nielen vyzerajú vkusne a žensky, ale hlavne niečo vydržia a fungujú, keď potrebujeme.

military style +

Oblečenie v military štýle využijete na širokú škálu aktivít, vrátane denného nosenia a outdoorových aktivít.

Aké sú ďalšie dôvody, prečo po oblečeniu v military štýle siahnuť?

1. Kvalitný strih

Ten sa v dnešnej dobe čo najlacnejších "rýchlokvašiek" bohužiaľ veľmi často podceňuje. Military oblečenie je ale navrhnuté tak, aby dobre sedelo na postave, neobmedzovalo rozsah pohybu a hlavne niečo vydržalo a nerozpáralo sa pri prvom drepe.

2. Funkčné materiály

Pretože tento štýl uplatníte pri širokom spektre aktivít, vrátane tých outdoorových, je kvalitný materiál úplný základ. Funkčná syntetika, merino, ale aj softshell/hardshell, Gore-Tex, Cordura atď. bývajú v military oblečeniu často zakomponované, výnimkou nie je DWR alebo Ripstop úprava či SPF ochrana proti slnečnému žiareniu.

3. Tlmené farby

Oba vyššie spomínané body by sa dali všeobecne aplikovať aj na outdoorové oblečenie, ktoré tiež môže vyzerať veľmi dobre. To sa ale z praktických dôvodov vyznačuje krikľavými farbami, ktoré nie každému sedia. Military oblečenie sa (tiež z praktických dôvodov) krikľavosti vyhýba a dáva prednosť odtieňom zelenej, khaki, hnedej, čiernej alebo pieskovej.

military štýl

Oblečenie v military štýle charakterizujú tlmené farby.

4. Kombinovateľnosť

Pretože sa military oblečenie drží určitého spektra farieb a strihovej línie, dajú sa jednotlivé kúsky ľahko kombinovať medzi sebou.

5. Odolnosť

Military oblečenie by už z princípu malo niečo vydržať. Popri použití odolných materiálov a špeciálnych úprav mávajú taktické rady oblečenia napr. zosilnenie v exponovaných partiách, prípadne vrecká na vloženie chráničov.

6. Komfort

Ruka v ruke s funkčnosťou ide aj pohodlné nosenie po celý deň. Práve pohodlie je pri tomto štýle jednou z priorít.

military štýl

Pohodlné nosenie a funkčnosť je pre oblečenie v military štýle absolútna priorita.

7. Hodí sa (takmer) všade

Samozrejme, na operu alebo na formálne udalosti si oblečenie v military štýle nevezmete. Všeobecne sa ale hodí ako do mesta a na bežné každodenné nosenie, tak aj na outdoorové aktivity alebo napríklad na strelnicu. Vďaka množstvu vreciek zvládnete preniesť základné vybavenie, pričom zostávate nenápadní.

8. Funkčné a taktické prvky

Na military oblečeniu často nájdete množstvo funkčných a taktických prvkov, ktoré tam ale nie sú iba „na oko“, ale predovšetkým sú praktické a premyslené. Patria sem dômyselne rozmiestnené vrecká, pútka, zipsy na odvetrávanie, zosilnenie v namáhaných partiách, niekedy aj vrecká na skryté nosenie zbraní a pod.

9. Kompatibilita s vybavením

Military kúsky bývajú často navrhnuté tak, aby sa dali používať aj „v teréne“, a to v kombinácii s moderným vybavením.

10. Cool nášivky a doplnky

Čo si budeme hovoriť, všetci ich milujeme

Štítky Ako vybrať

Čitateľov ďalej zaujíma

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne