📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Mikiny sú známe v česku nie tak dlhú dobu, ako by niekto mohol čakať. Tomu zodpovedá aj pôvod slova. Akú a ako vlastne mikinu pre dieťa vybrať?

Keď je vonku zima, začíname siahať po teplejšom oblečeniu, ktoré by tak prinieslo dostatočný tepelný komfort aj v chladnom počasí. Často tak siahame po časti oblečenia menom mikina. Naše deti trpia rovnakým tepelným diskomfortom, preto im ho musíme tiež zabezpečiť. K tomu pomôže podobne ako nám, mikina.

Zaujímavé je, že mikiny u nás nie sú až tak dlho, ako by niekto mohol čakať. Onen názov, mikina, nie je ani podobný ničomu vo svete, tak kde sa vzal? V minulom storočí sa miesto mikín používali svetre. Prvé mikiny k nám začali prenikať zo západu. Väčšinou na sebe mali tematiku Mickey Mouse. Už vidíte, kam tým smerujem. Traduje sa teda, že práve tento fakt viedol k zavedeniu slangového výrazu, ktorý prerástol v uznávené slovo.

Čo sú mikiny?

Mikiny sú časti oblečenia prekrývajúce časť tela od pása ku krku. Majú dlhé rukávy a vyrábajú sa v niekoľkých štýloch. Ich účel je jednoduchý. Poskytujú telu tepelný komfort v nižších teplotách. Z pôvodných pulóverov sa vyvinuli mnohými smermi. Dnes tak môžete mať doma hneď niekoľko štýlov mikiny. Klasický pulóver doplnili mikiny s vysokým a nízkym golierom, s rozopínaním pri krku, ale aj s rozopnutím po celej dĺžke. Môžu mať prievlaky na palce na koncoch rukávov, vrecká aj kapucňu.

Aké materiály sa na mikiny používajú?

Materiály u mikín sú pomerne dosť rozdielne. Najčastejšie sa tu stretávame s kombináciou syntetických materiálov spolu s bavlnou a ďalšími. Materiály sa riadi predovšetkým účelom, pre ktorý je mikina určená. Preto sú aj funkčné mikiny zo špeciálnych materiálov, čiastočne nepremokavé mikiny a mnoho ďalších.

Ako vyberať?

Opäť je to podobné, ako inde - výber je otázkou preferencií. Inak bude vyzerať mikina do spoločnosti, inak von na výlet a tak ďalej. Funkčnejšie mikiny musí zachovávať dobrú priedušnosť. Dbajte, aby mali dobrú dĺžku, inak nebudú chrániť chrbát pred studeným vzduchom. Veľkosť sa riadi predovšetkým podľa veku dieťaťa.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka