📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Všetko vybavenie z radu SOG je posvätené zo strany US Special Forces a aj u nemenej legendárnych Navy Seals, pre ktoré je SOG dodnes nožom jasné voľby. Aj dnes je SOG nosený profesionálmi i amatérmi po celom svete s vedomím, že zvládne aj tie najhoršie situácie, ktoré vám život pripraví.

História spoločnosti SOG začína vo Vietname, kde boli členovia jednej z tajných jednotiek USA pre špeciálne úlohy (známi ako MACV-SOG) vybavení špeciálnym bojovým nožom pre svoje misie do džungle v rámci skrytých tichých operácií.

O nejaké tie roky neskôr (menovite to bolo až leto 1986), tento nôž inšpiroval mladého dizajnéra menom Spencer Frazer k založeniu firmy, ktorá je dodnes známa ako SOG Specialty Knives.

A aký je jeho / jej hlavný cieľ? Zreprodukovať úplne dokonalým štýlom pôvodny SOG Bowie nôž a týmto vzdať hold ľuďom aj jednotkám, ktorý mu dali vzniknúť a používali ho. To, čo začalo ako jednotlivý špeciálny "pripomínač" akcie a nožový model, sa časom rozvinulo v podobu, v akej známe SOG i dnes - do podoby nespočetných inovatívnych nástrojov, ktoré sú dodnes úplná špička na trhu, čo do materiálu, úžitkovosti i štýlu.

Všetko vybavenie z radu SOG je posvätené aj zo strany US Special Forces a aj u nemenej legendárnych Navy Seals, pre než je SOG dodnes nožom jasné voľby. Aj dnes je SOG nosený profesionálmi i amatérmi s veľkým sebavedomím, aj do tých najviac náročných situácií po celom svete a s vedomím, že si poradí so všetkým, na čo jeho užívateľ narazí. Nože SOG sú ukované aj tradíciou, vytvrdnuté v poli a ctených jeho užívateľmi.

Je jedno, či práve ochraňujete ďalšie, idete na epický lov s lukom, revete sa s nejakou otravnou záležitosťou v práci, nemusíte sa obávať, že by vám v tejto veci nebol SOG perfektným spoločníkom!

Aké technológie SOG používa?

Oceľ CPM S35VN - v USA vyvinutá oceľ, ktorá dlhšie drží ostrie, má vyššiu odolnosť proti opotrebeniu a vyštipovaniu ostrie, pritom všetkom sa dobre ostrie.
Oceľ S30V - prášková oceľ, do ktorej boli pridané ešte látky zabraňujúce ďalej korózii a opotrebovaniu: vyrába sa dnes typicky z 1,45% uhlíka, 4% vanádu, 10,5% karbidu chrómu. Je to jedna z najlepších ocelí pre univerzálne nože, ktorá je mimoriadne vhodná pre najširšie nasadenie bežnými užívateľmi.
Kryogénne ošetrovanie - tento špeciálny výrobný proces SOG zvaný kryogénne ošetrovanie je o tom, že sa počas neho zníži teplota daného nože na -185 ° C a zase sa hneď nato zvýši na izbovú teplotu. Tento proces "oživuje" oceľ na atómovej úrovni, čo sa vo finále podpisuje na zvýšenej fyzickej odolnosti a vyššej odolnosti na opotrebovanie. Ostrie noža sa taktiež dlhšie drží a vykazuje na mikroskopickej úrovni menšiu úroveň mikro-fraktúr a vyštipovania ostria.
SOG Assisted Technology ™ - pod skratkou "S.A.T." sa ukrýva Sog Assisted Technology, ktorá využíva vyváženie dvojíc navzájom si odporujúcich silne napnutých proti-pružín. Keď začnete otváraciu akciu, sila poháňajúci vaše ostrie k otvoreniu sa stane väčšia, než sila, čo sa ho snaží udržať na mieste, takže dôjde k tomu, že sa ostrie bleskurýchlo otvorí, akonáhle sa prekročí hranice, zdanlivo samo od seba.
The Arc-Lock ™ - uzatvárací mechanizmus, čo je obojetný pre pravákov aj ľavákov a zároveň poskytuje aj bezpečné vlastnosti, ktoré žiadny priaznivca nožov jednoducho nemôže neoceniť (treba zdarne otestovaný až na takmer pol tonové závažie - merané v zámku - čo ďaleko prekračuje iné typy fixácie). Tiež sa dá nanajvýš šikovne otvoriť aj opäť uzavrieť jedinú rúk. Celé to je samozrejme maximálne bezpečné pre vaše prsty. A ďalšie pozitívum tohto typu nožové poistky je aj to, že sa nôž ľahšie rozoberá a čistí pre olejovanie.
Compound Leverage ™ - táto proprietárna technológia spoločnosti SOG funguje za využitia viacero špeciálne umiestnených otočných čapov, ktoré generujú väčší pohyb v porovnaní s pohybom bežným kliešťovým (asi tak dvojnásobok u bežného multi-tool). Vďaka tomu je kosenie a štiepanie ľahšie a pocitovo ľahší.
Sharpening Rod in Handle – Keď u vášho modelu nájdete práve toto, potom má v sebe skrutkovací brúsiaci tyčinku v držadle. Tou ho môže prirodzene brúsiť podľa uváženia.
Double Tooth Saw + Rotating Blade - SOG double Tooth Saw dizajn je ďalším premysleným zlepšovákom firmy SOG. Každý zub je tu totiž po-otočený akoby na inú reznú stranu (väčšinou je bežná píla koncipovaná svojimi zubami tak, že reže buď v ťahu dopredu alebo v ťahu smerom dozadu), v praxi tak dochádza k tomu, že sa píla zachytí prekvapivo dobre do materiálu a napriek tomu v ňom nie príliš ľahko pri rezaní uviazne a zachytí sa.
Saw Back - tieto nože sú vybavené na chrbte plnohodnotnou pílkou, ktorá naozaj hlboko zarezáva a aj si túto hlbokú reznú stopu udržiava.
Oceľ San Mai Stainless Steel - "San Mai" znamená vrstvená oceľ. Obsahuje veľmi tvrdú oceľ v jadre, ktorá je obklopená v mäkším a odolnejším vonkajším materiálu. Vďaka tomuto prístupu je nôž jednak s extrémne tvrdým vystupujúcim ostrím, ktoré však môže byť zároveň neuveriteľne pružné okolo. Kombinácie oboch ocelí sú doslova nekonečné, rovnako ako pocit z nich
Automatic - tieto nože bývajú vybavené výsuvným alebo skladacím ostrím v držadle, ktoré sa automaticky otvorí po stlačení pružiny / tlačidlá / páky na držadle.
Oceľ VG-10 - známa japonská oceľ považovaná za prvú triedu. Obsahuje veľa vanádu, vďaka ktorému má odolnosť. Oceľ je špeciálne navrhnutá pre kuchárske nože najvyššej kvality. VG-10 sa dá nabrúsiť do veľmi jemného ostria, ktoré je pritom zároveň aj neuveriteľne vytrvalé: pre príklad, môže si zachovať tvrdosť RC 60 a pritom sa nestane krehkou.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Dĺžka v zatvorenom stave
cm cm
Celková dĺžka
cm cm
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál čepele / nástrojov
Materiál rukoväte
Materiál