📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Firma Salomon® sa už venuje návrhu vecí na hory, ľad i sneh už od roku 1947. Po celú túto dobu ju poháňa jej vášeň pre outdoorové športy, nové technológie a remeselné umenie. A dodnes sa to všetko odráža na jej kreativite.

Firma Salomon® sa už venuje predaju vecí na hory a všeobecne na ľad aj sneh už od roku 1947. Poháňa ju jej vášeň pre outdoorové športy, nové technológie a remeselné umenie po celú túto dobu. A aj dnes sa to všetko odráža na jej kreatívne navrhnuté a vyrobené progresívne výbave, takže aj dnes vás rada podporí v akejkoľvek prírodnej výzve. Takže nečakajte už ani sekundu, pretože čas baviť sa nastáva aj pre vás práve teraz!

Akým firma Salomon® disponuje mottom, odkazom a filozofiou?

Každá firma na trhu survivalového a outdoorového tovaru je niečím špecifická a ani spoločnosť Salomon® nie je výnimkou. Takže, aké kľúčové slová a heslá sú pre ňu hlavné?

 • Umožňuje ľuďom si opäť "hrať vonku", zlepšovať sa v niečom a spojiť sa s prírodou - žijeme v spoločnosti, kde rýchlosť a stres časom prevzali hlavné opraty a ľudia majú stále menej času spojiť sa s prekrásnou prírodou. Hra a hranie sa vonku, to je však ten hlavný faktor, o čom firma Salomon® je.
 • Hranie prináša zábavu, hranie prináša pokrok, takže aj vy si hrajte podľa nejakých pravidiel - firma Salomon® prináša na trh novú generáciu vybavenia a tým aj zážitky pre všetkých, ktorí chcú žiť opäť svoje životy v radostnom uvedomení si, ako veľmi pokročili s tréningom alebo športom, a to všetko len skrze unikátny prístup firmy Salomon®.
 • Osobnosť firmy Salomon® by sa dala zhrnúť asi takto - nekonfliktný a dobromyseľný samorast. Je totiž posadnutý hraním si ako ostatní tu. Je zvedavý, optimistický a hravý, tiež však dedikovaný a oddaný. To všetko zároveň. Spoločnosť Salomon® proste zostáva smädná po všetkom, čo život ponúka a po možnostiach, ktoré na nás tu čakajú.

A teraz niektoré hodnoty firmy Salomon®:

 • Imaginácia - život je plný radosti a príležitostí, takže sa firma Salomon® snažia neustále niečo vynájsť, inovovať a tlačiť dopredu. A to za každú cenu - aj keby to azda malo úplne prekopať všetky kľúčové slová, podľa ktorých sa firma Salomon® riadi...
 • Esprit de Famille - spoločnosť Salomon® vidí grandióznu prírodu ako miesto na zdieľanie a delenie sa s ostatnými. Buduje preto a starostlivo pestuje solidaritu a tímovú prácu vo všetkých komunitách, v ktorých s ľuďmi firma Salomon® interaguje.
 • Oddanie sa - usilujeme o dosiahnutie toho, aby každý, ktorý sa rozhodne poctiť nás svojou hrou, sa dočkal od nás aj toho najlepšieho, s čím sa môže hrať. To platí pre atlétov v prvom rade, tiež však pre všelijakých fanúšikov survivalové a bushcraftové branže. Rovnako však pre zamestnancov a partnerov.
 • Jednoduchosť - sú skromní tým, že svoju prácu Salomon® berie nesmierne vážne. Aj tak ale drží veci reálne a pri zemi. Vždy nad hrou za každú cenu víťazí rozum, ktorý je aj hlavný poháňač tu. Všetko, čo firma Salomon® robí, má preto aj rovnakú autenticitu.

Aká bola história spoločnosti Salomon® v tých najzaujímavejších dátach?

Pri každom tvore, osobnosti i firme sú isté kľúčové dáta v jeho živote, ktorý pre neho nastoľujú kľúčové predely. Aké sú to teda dáta práve pre spoločnosť Salomon®?

 • Rok 1947 - firma Salomon® v podobe rodiny Salomon® stavia a otvára prvú dielňu s lyžami v meste Annecy.
 • Rok 1957 - prvé viazanie firmy Salomon® ( "le lift") je vytvorené a nahrádza tradičné kožené popruhy.
 • Rok 1966 - spoločnosť Salomon® vynašla tohto roku prvé viazanie, ktoré má pätkový člen vytvorený tak, že sa sám v núdzi uvoľní. Viazania značky Salomon® sú preto k videniu prvýkrát aj na olympijských hrách v Portillo / Chille.
 • Rok 1972 - firma Salomon® sa stáva ohľadom svojich lyžiarskych viazaní číslom jedna na svete, pretože ich predala len za tento rok celosvetovo na jeden milión kúskov.
 • Rok 1979 - lyžiarske topánky Salomon® mieri na trh a sú okamžitým hitom.
 • Rok 1980 - v zimnej sezóne roka 1979-1980 je topánka s názvom Salomon® Nordic System (ide o komplet viazanie + topánka) uvedený na prvé trhy vo Francúzsku a Švédsku.
 • Rok 1985 - spoločnosť Salomon® stavia a potom aj úspešne otvára svojou novou centrálu umiestnenú v Metz Tessy (Annecy). Obrat firmy Salomon® len v tomto roku dosiahne 250 miliónov EUR.
 • Rok 1990 - k tomuto roku spoločnosť Salomon® predala cez desať miliónov párov topánok na alpinizmus a päť miliónov párov topánok značky XC (tie sú mimochodom na trhu už cca desať rokov). V tomto roku tiež firma Salomon® uvádza na trh svoje prvé lyže (išlo o model "S9000").
 • Rok 1992 - ďalším významným predelom firmy Salomon® bol v roku 1992 jej vôbec prvý výlet do produktov vyslovene letného strihu. Uviedla totiž na trh svoje vôbec prvé turistické topánky. A tiež sa v tomto roku lyže značky Salomon® objavili prvýkrát aj na Olympiáde v Albertville.
 • Rok 1997 - dosky, príslušné topánky a viazanie. V tomto roku spoločnosť Salomon® uviedla na trh prvý raz aj celkom kompletnú výbavu pre ľudí zameranú na snowboardy skôr ako na lyže.
 • Rok 2001 - na trhu sa objavila vôbec prvá topánka (Raid Race) série XA, čo spoločnosť Salomon® uviedla na zimné obdobie. To ale samozrejme nebola jediná vec, čo tu bola k videniu. Takisto sa tu mihla v premiére na novom prvom produktu technológie Softshell.
 • Rok 2005 - spoločnosť Salomon® v tomto roku získava nový majiteľ. Ide o firmu AMER Sports. K tomuto dátumu sa takisto u firmy Salomon® predalo na dvadsať miliónov párov viazania radu XC (uvedeného prvýkrát pred 25 rokmi).
 • Rok 2008 - na trhu sa objavila technológia Custom Fit. A rozhodne aj vďaka nej vyhral Kilian Jones akciu UTMB (skratka "Ultra-Trail du Mont-Blanc", čo je horský ultra-maratón, ktorý je raz ročne pravidelne v Alpách), kde hneď nastavil aj nový rekord - 20 hodín na 170 km!
 • Rok 2011 - v tomto roku značka Salomon® uvádza na trh Quest Boots, ktoré hneď nastavujú i novú latku, čo sa dokonalého padnutia týka. Topánky majú niektoré neuveriteľné zjazdové atribúty a dokonca majú v zálohe aj funkciu "bežná chôdza".
 • Rok 2013 - spoločnosť Salomon® v tomto roku zmenila svoje logo. Tiež firma uviedla Custom Fit 3D, ktorý zaistí u všetkých produktov typu vložka / výstelka skutočne dokonalé okamžité sadnutie. Aj táto technológia dozaista pomohla Emelia Forsbergovo k víťazstvu a stala sa preto Skyrunnig World Champion.
 • Rok 2015 - firma Salomon® uvádza na trh nové produkty: ide o rad "Backcountry" vyvíjanú v spolupráci s najlepšími atlétmi, ktorá zaisťuje, že sa človek môže pohybovať čo najvoľnejšie v horách. Firma Salomon® tiež uvádza rad produktov "X ALP".

Aké veci má firma Salomon® dnes štandardne v ponuke?

Prvou vecou, ktorou je bezpochyby treba v tejto súvislosti spomenúť, tak fakt, že firma Salomon® má veci absolútne pre všetkých: deti, mužov aj ženy. V jednotlivých sekciách tu preto nájdeme nasledovné:

 • Topánky - bežecké topánky, turistické topánky, topánky na hory, topánky na "trail running", zimné topánky, sandále, príslušenstvo na topánky...
 • Oblečenie - bundy, tričká, šortky a "elasťáky", nohavice, veci na hlavu, rukavice, ponožky, "zatepľovací" veci zamýšľané ako stredná medzivrstva a základná medzivrstva...
 • Batohy, krosny a ruksaky - ruksaky bežné, opasky, hydratácia, cestovné batohy, kufre a batohy na vybavenie...
 • Protekcie a okuliare - helmy, okuliare a šošovky, ochrana chrbta...
 • Vybavenie na alpinizmus - lyže, lyžiarske topánky, lyžiarske viazanie, lyžiarske palice a tiež aj všelijaké drobné lyžiarske príslušenstvo...
 • Vybavenie pre severské oblasti - lyže, topánky, viazanie, palice, príslušenstvo...
 • Vybavenie pre snowboardy - snowboardové dosky, snowboardové topánky aj snowboardová viazania...
Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Veľkosť
Značka
Materiál