📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Hojdacie siete alebo hamaky sú skvelým kúskom výbavy, ktorý dokáže výrazne zlepšiť zážitok zo spania mimo civilizáciu. Sú predovšetkým pohodlné, avšak samy o sebe v niektorých situáciách nedostačujú. Preto je tu bohatá ponuka príslušenstva.

Komplexný upevňovací systém

Rozličného príslušenstva k hojdacím sieťam je prekvapivo široká škála. K tým základným prvkom patria upevňovacie laná. U väčšiny hamak sú síce laná alebo upevňovacie popruhy súčasťou balenia, ale na druhú stranu doplnkové laná umožňujú extra fixáciu, prípadne upevnenie v podmienkach, ktoré štandardné popruhy v balení hamak nezvládnu. Lano by samozrejme malo byť odolné voči poveternostným podmienkam.

K samotným lanám je niekedy pribalená aj karabína. Niekedy si však karabínu môžete dokúpiť zvlášť. A to aj v kombinácii s upevňovacím závesom do steny. Potom sú tu ďalšie upevňovacie prvky a ďalej kolíky, niekedy aj v ultraľahkom prevedení, ktorými môžete k zemi upevniť plachtu či celtu – tá slúži na zakrytie hamaky a jej ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

V teplých mesiacoch, kde sa všade okolo nás vyskytuje množstvo (niekedy nepríjemného) hmyzu, sa môže hodiť moskytiéra, ktorá nás zachráni pred klasickými útrapami spania pod širákom. U niektorých hamak (napríklad Draka od Lesoviku) býva moskytiéra pribalená štandardne, ale rozhodne to nebýva pravidlom.

Pre lepšiu izoláciu

A potom sú tu ešte ďalšie špeciality, vďaka ktorým môžete jednoducho predĺžiť sezónu spania pod širákom. Jedná sa predovšetkým o rôzne typy spacích systémov a deky prispôsobené na použitie priamo v hamake aj z jej vonkajšej strany. Tie slúžia nielen pre vyšší komfort pri spánku, ale predovšetkým ako ďalšia vrstva izolácie, vďaka ktorej môžete spať v hojdacej sieti, aj keď sa teploty vonku blížia nule (alebo inému číslu, v závislosti od toho, aký je teplotný limit samotného spacáku, ktorý v kombinácii s hamakou využijete). Máme dokonca aj izolácie, ktoré je možné v prípade potreby využiť aj ako pončo.

Niektorí výrobcovia ako špeciálne príslušenstvo k hamakám predávajú aj hamaky na vybavenie, ktoré si jednoducho zavesíte vedľa seba, aby vám batoh alebo obal od spacáku či karimatky v noci nenavlhol. Alebo sa napríklad k jedlu zabalenému v batohu nedostali mravce či iný hmyz.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Nosnosť
kg kg
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál