📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Farby a laky v spreji sú stále viac používanou variantou. Jeho nespornou výhodou je jednoduchosť nanášania a odolnosť. Práve farby v spreji najčastejšie používajú pouliční umelci na svojej graffiti.

Laky a náterové oleje sú materiály tvoriaci priehľadný, tvrdý, ochranný náter predovšetkým na dreve, ale aj na ostatných iných materiáloch. Vytvárajú po zaschnutí alebo vytvrdnutí pružný a priehľadný ochranný film.

Využívajú sa na povrchovú úpravu drevených častí interiéru, nábytku a podláh. Majú za úlohu chrániť drevo pred vplyvom okolitého prostredia, predovšetkým pred vplyvom vlhkosti, nečistôt, agresívnych chemikálií a mechanického namáhania. Skvalitňujú estetický a optický vzhľad povrchu. Skladá sa zo zasychajúceho oleja, živice a riedidla alebo rozpúšťadla. Väčšinou tvorí lesklý povrch, ale môžu aj tvoriť matný alebo polo lesklý povrch, keď sa pridajú zmatňujúce činidlá. Sú bezfarebné alebo len málo sfarbené, sú priehľadné a neobsahujú žiadny pigment, na rozdiel od farieb a moridiel. Možno ich natierať cez moridlá ako konečný krok k získaniu lesklého a chrániaceho náteru. Delí sa na olejové, živicové, asfaltové, chlorkaučukové, celulózové a syntetické laky.

K tomu, aby tieto farby boli nanesené na povrch za pomoci spreje, je potrebný aerosólový rozprašovač. Jedná sa o druh dávkovacieho systému, ktorý tvorí aerosól kvapalných častíc. Používa sa s plechovou nádobkou či fľašou, obsahujúcou kvapalinu pod tlakom. Ak sa otvorí ventil, kvapalina je vytláčaná von malým otvorom a vytvára aerosól (hmlu). Pri expanzii hnacieho plynu sa vyparuje časť jeho skvapalnenej fázy, čo udržuje v nádobke tlak. Zvonku nádobky sa kvapôčky hnacej látky rýchlo vyparujú a umožňujú tak veľmi jemné rozptýlenie vystrekovania kvapaliny. Medzi typické kvapaliny dávkované pomocou aerosólového rozprašovača patrí napríklad insekticídy, deodoranty alebo náterové hmoty. Ako atomizéry sa označujú zariadenia, ktoré pre rovnaký účel používajú namiesto stlačeného plynu mechanickú pumpu.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Objem (l)
l l