📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Kompenzátory a úsťové brzdy sú príslušenstvom pre zbrane, ktorých účelom je tlmiť následky výstrelu. Či už máme na mysli spätný ráz, hluk alebo výšľah plameňov, respektíve šírenie splodín výstrelu.

Je jasné, že nie každý kompenzátor, nie každá úsťová brzda a nie každý tlmič plameňa sú kompatibilné s každou zbraňou. Na druhú stranu sa často úplne nemusíte orientovať až tak podľa modelu ako podľa typu použitého závitu a tiež kalibru, pre ktorý je daný kompenzátor (prípadne iné úsťové zariadenie) určený.

Niektorí výrobcovia svoje kompenzátory a ďalšie úsťové zariadenia v priebehu času vylepšujú a postupne vydávajú upgradované verzie. Pri niektorých aktualizovaných variantoch sa tak môžeme stretnúť navyše napríklad s tvarovanými portami, zväčšeným kanálom vodiacej tyče či bezpečnejším systémom montáže.

U začiatočníkov môžu kompenzátory či úsťové brzdy zvýšiť istotu pri úchope zbrane, prípadne redukovať stres zo spätného rázu, ktorý by ich mohol odradiť od ďalšieho tréningu streľby. U pokročilejších strelcov potom tieto zariadenia zvyšujú komfort a opäť aj istotu pri streľbe.

Nenájdete u nás však len samotné úsťové zariadenia, ale aj sortiment príslušenstva vrátane vymedzovacích podložiek a ich sád alebo deformačných podložiek.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál
Kaliber